Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gökhan Gönül'ün geçmişi rahatlattı!

Gökhan Gönül'ün geçmişi rahatlattı!

Beşiktaş'ın defans hattında Portekizce konuşan isimler olması Şenol Güneş'i düşündürürken, Gökhan Gönül'ün geçmişi teknik ekibi rahatlattı.

08.08.2016 13:32

Beşiktaş'ın savunma hattı Brezilyalı isimlerden oluşuyor. Sağ bek ise Gökhan Gönül'e emanet edilecek. Ancak Gökhan'ın Fenerbahçe'de uzun süre Portekizce konuşan isimlerle oynaması Şenol Güneş'in kafasını rahatlatıyor.

Beşiktaş'ın olaylı bir şekilde Fenerbahçe'den transfer ettiği Gökhan Gönül'ün Sarı-Lacivertli takımdaki partnerleri, Beşiktaş'ın savunma hattı açısından Şenol Güneş'e umut veriyor. Dikkat çeken ayrıntıda Gökhan'ın F.Bahçe'ye geldiği sezondan itibaren 4 yıl boyunca Brezilyalı ya da Portekizce konuşan defanslarla oynadığı görülüyor.

Beşiktaş savunmasında ortak dil; Portekizce
Savunma hattında Rhodolfo, Marcelo ve Adriano'yu bulunduran Beşiktaş'ın bir başka Brezilyalı Gil'i de transfer etmesi halinde Gökhan Gönül'ün bu isimlerle kolaylıkla anlaşması bekleniyor. Zira daha önce Portekizce konuşan Brezilyalı savunmacılarla uzun süre birlikte oynadı...

Defansta 4 yıl Portekizce konuşuldu
Fenerbahçe'ye 2007/2008 sezonunda o zamanki adıyla Gençlerbirliği OFTAŞ'tan transfer olan Gökhan Gönül ilk sezonunda Lugano, Edu ve Roberto Carlos'la forma giymişti. Ana dilleri Portekizce olan Edu ve Roberto Carlos'ın dışında uzun süre Brezilya'da futbol oynayan Lugano da Portekizce konuşabiliyordu.

Ertesi yıl da aynı 3'lü ile sahada yer alan Gökhan bir sonraki sezon Edu'nun yerine gelen bir başka Brezilyalı Bilica ile de anlaşmakta güçlük çekmedi. Gökhan Gönül buu süre zarfında saha içi iletişimini sağlayacak kadar da Portekizce öğrendi. 2008 yılındaki Şampiyonlar Ligi çeyrek finali, 2009'daki Süper Kupa şampiyonluğu gibi başarılarda Gökhan'ın da yer aldığı savunmanın uyumunun payı yüksekti.

Deivid-Gökhan uyumu, Q7-Gökhan olur mu?
Öte yandan Gökhan Gönül'ün Fenerbahçe yıllarında Brezilyalı Deivid de Souza ile yakaladığı uyumun bir benzerini Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma ile de yakalayıp yakalayamayacağı merak konusu oldu. Portekizli Quaresma ile hem konuşma hem de futbol dili açısından sorun yaşamaması beklenen Gökhan Gönül'ün özellikle hücum bindirmelerinde Q7 ile rakip savunmaları zorlaması, taraftarların en büyük beklentisi...

İşte Gökhan Gönül'ün önceki partnerleri
2007/08Roberto Carlos, Edu, Lugano

2008/09Roberto Carlos (Vederson), Edu, Lugano

2009/10Roberto Carlos(Vederson), Bilica, Lugano

2010/11Caner, Yobo (Bilica), Lugano

2011/12Caner (Ziegler), Yobo (Bekir), Bilica(Serdar)

2012/13Caner (Ziegler, Hasan Ali Kaldırım), Yobo (Bekir), Egemen

2013/14Caner, Bruno Alves (Kadlec), Egemen (Bekir)

2014/15Caner Erkin (Hasan Ali Kaldırım), Bruno Alves (Kadlec), Bekir (Egemen)

2015/16Caner Erkin (Hasan Ali Kaldırım), Bruno Alves (Ba), Kjaer (Kadlec)

Beşiktaş'taki partnerleri
Rhodolfo (Brezilyalı), Marcelo (Brezilyalı), Adriano (Brezilyalı)

(Sabah)

Yorumlar | 0
üye profil