Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Gökhan Gönül'e ihraç şoku!

Sezon başında Fenerbahçe’den olaylı bir şekilde ayrılarak Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Gönül’ün kulüp üyeliğinden çıkarılması için başvuruda bulunuldu.

29.11.2016 12:15

Beşiktaş’a transfer olan ve derbide Kadıköy’e gelip gelmeyeceği tartışılan Gökhan Gönül’ün, Fenerbahçe üyeliğinden çıkarılması için resmi işlem başlatıldı. İmza sahibi üyeler yönetime sundukları dilekçelerinde, Gökhan Gönül’ün davranışlarının kulüp tüzüğüne aykırı olduğunu ve rakip takım formasıyla Kadıköy’de oynayacak olmasının vicdanları yaralayacağını ifade etti.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre; Gökhan Gönül, 2014’de Fenerbaçe forması giyerken, külübe üye olmuştu. Kulüp üyelerinden Alper Pirşen, C. Can Uzkan, Mert Aksoylu, Metin Sipahioğlu ve Taner Karabağ disiplin kuruluna, tüzüğün ilgili maddelerini gerekçe göstererek Gökhan’ın ihracını istediler.

Dilekçede imzaları bulunan kulüp üyeleri, Gökhan Gönül’ün kulüp tüzüğünün 15. maddesinin 2. paragrafına uygun olmayan davranışları sergilediğini belirtti. Bu maddeye göre, seçimle gelinen görevler hariç, başka bir kulüpte görev almak isteyen üyelerin kulüpten yazılı izin alması gerekiyor. İhraç talebinde bulunan üyeler, Gökhan’ın, Beşiktaş’a transfer olurken Fenerbahçe’den yazılı izin almamasının tüzüğe aykırı olduğunu belirtirken, “Rakip takım formasıyla Fenerbahçe’nin stadına gelecek olmasının da ayrıca vicdanları yaralayacağını” vurguladı.

Dilekçede Gökhan’ın tüzüğün 49. ve 50 maddesine dayanılarak üyelikten çıkarılması gerektiği belirtilerek, disiplin kurulunun işlemi bir an önce gerçekleştirmesi istendi.

Dilekçeyi işleme koyacak olan Fenerbahçe Disiplin Kurulu, prosedüre göre, savunma yapması için Gökhan Gönül’ü Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda bulunan kulüp binasına davet edecek. Beşiktaşlı futbolcu, bizzat gelerek veya vekalet vereceği avukat ile disiplin duruşmasını takip edebilecek. İhraç kararı çıkması durumunda Gökhan’ın mahkemede buna itiraz hakkı bulunuyor.

Yorumlar | 0
üye profil