Gideceği tarih belli oldu...

Gideceği tarih belli oldu...
Yayınlanma Tarihi: 28.09.2017 09:38 | Değiştirme Tarihi: 28.09.2017 09:38

Fenerbahçe'de performansı beğenilmeyen Van Persie'nin yerine 18 yaşındaki genç yetenek Eljif Elmas geçecek..

Fenerbahçe, 18 yaşına basan yeteneği Eljif Elmas'ı ocak ayından itibaren A Takım’da oynatacak. Adı listeden çıkarılacak Robin van Persie ise alacakları karşılığında eski takımı Feyenoord’a gönderilecek.

21.5 milyon Euro’luk maliyetiyle Fenerbahçe’nin bütçesini ciddi anlamda zorlayan van Persie’yle yollar ayrılıyor. Geldiği günden bu yana attığı gollerden çok yaşadığı sakatlıklarla gündemden düşmeyen Hollandalı, ocak ayında sarı-lacivertlilerden ayrılacak.
 
Sadece 170 bin Euro ödenerek Rabotnicki’den transfer edilen Elif Elmas’ı yaşı küçük olduğu için devre arasına kadar oynatamayacak olan F.Bahçe, yabancı kontenjanında yer açabilmek adına RvP’nin biletini kesecek. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın Elmas’ın kumaşını çok beğendiği ve ligin 2. yarısında onu mutlaka oynatmak istediği öğrenilirken, van Persie’nin ise satışına onay verdiği belirtildi.

Eski takımı ile görüşüyor...

Yaklaşık 1 yıldır eski kulübü Feyenoord’la flört halinde olsa da bir türlü gerçekleşmeyen transferin önünü yönetim açacak. Başkan Aziz Yıldırım, alacakları karşılığında RvP’nin bonservisini verecek ve ‘Dilediğin zaman ayrılabilirsin’ diyecek. (Şampiy10)