George Floyd'un ölümüne sessiz kalmadı: Michael Jordan ırkçılıkla mücadele için 100 milyon dolar bağışlayacak

George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesinin yankıları sürmeye devam ediyor. Günlerdir sürdürülen protestolara çok sayıda ünlü isimden de destek var. Son olarak NBA'in efsane basketbolcusu Micheal Jordan, George Floyd'un ölümü sonrası harekete geçti. Michael Jordan'ın kendi markası Jordan, ırkçılık ve adaletsizlik için 10 2030 yılına kadar 100 milyon dolar bağışta bulunacak. 

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2020 12:29
Değiştirme Tarihi: 06.06.2020 12:29
George Floyd'un ölümüne sessiz kalmadı: Michael Jordan ırkçılıkla mücadele için 100 milyon dolar bağışlayacak

Michael Jordan ve Jordan Markası, ırkçılıkla mücadele için 100 milyon dolar bağışta bulunacak. Açıklama, Jordan Markası'nın sosyal medya hesabından yapılırken, dikkat çeken ifadeler kullanıldı. George Floyd'un infial yaratan ölümü karşısında sessiz kalmayan Jordan, 10 yıl içinde büyük bir bağışa da imza atmış olcak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yapılan açıklamada, 'BlackLivesMatter' (Siyahların hayatı önemlidir) mottosu öne çıkarken, ırkçılık konusuna dikkat çekildi. 

 "Siyahilerin hayatları önemlidir. Bu, tartışmaya yol açmayı amaçlayan bir açıklama değil. Ülkemizin kurumlarında başarısızlığa neden olan kökleşmiş ırkçılık tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar siyah insanların yaşamlarını korumaya ve iyileştirmeye kararlıyız. Michael Jordan ile Jordan Markası'nın, ırkçılıkla mücadele, sosyal adalet ve eğitime erişim için çalışan kuruluşlara 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışta bulunacağını duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.