Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gençliğe yatırım kazandırdı

Gençliğe yatırım kazandırdı

2015-16 sezonunda uygulanan “Genç Futbolcu Teşvik Sistemi”nde Bucaspor ile Altay en fazla ödülü hak eden takımlar oldu.

21.07.2016 04:13

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2015-16 sezonunda uygulanan “Genç Futbolcu Teşvik Sistemi”nde Bucaspor ile Altay en fazla ödülü hak eden takımlar oldu.

2. Lig’de yer alan kulüplere 1 milyon, 3. Lig’de yer alan üç gruptaki takımlara da toplam 2 milyon lira ayıran Futbol Federasyonu, 2. Lig’de en yüksek prim kazanma hakkı elde eden Bucaspor’a 175 bin lira, 3. Lig’deki Altay’a ise 150 bin lira verdi. Kalan para, belli kriterlere göre diğer kulüplere dağıtıldı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, profesyonel liglerdeki 127 takım arasında yaş ortalaması en genç ekip olduğu tescillenen Altay’ın başkanı Cihangir Marmara’yı resmi bir yazıyla kutladı. Başkan Demirören, “Sayın Marmara, Spor Toto 3’üncü Ligi’nde en yüksek teşvik almaya hak kazanan kulüp olmanızı tebrik eder, 2016-17 sezonunda başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Bu sistem sayesinde profesyonel liglerdeki genç futbolcu sayısında önemli artış gözlediklerini ifade eden Demirören, “Sizler gibi başkanlarımızın ve kulüplerimizin desteğiyle, bu sistem önümüzdeki yıllarda yetenekli futbolcu havuzumuzun büyümesine katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar | 0
üye profil