Genç Türkler geliyor

Genç Türkler geliyor

Hırvatlar bu kez karşılarında daha farklı bir Türkiye bulacak. Fatih Terim, yeni oyuncu tercihleriyle ay yıldızlı ekibi Dünya Kupası yolunda, sürpriz bir kadroyla rakiplerinin karşısına sürecek.

2018 Dünya Kupası için yeni bir jenerasyon ile yola çıkıyoruz, ilk adımı da yarın Zagreb’te atıyoruz...

Grup elemelerinde ilk sınavını Hırvatistan’a karşı verecek olan ay yıldızlı futbolcularımız, 12 Haziran 2016’da Euro 2016’da karşılaştığı ve 1-0 yenildiği rakibi önüne bu kez bambaşka bir kadroyla çıkacak...

85 gün sonra, Hırvatlar karşılarında 3 yaş daha gençleşmiş bir rakip bulacak.. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kadro seçimi ve genç oyuncu tercihleriyle millilere adeta “Gençlik aşısı” yaptı.

YENİ TAKIM, YENİ HEYECAN
12 HAZİRAN  2016 yani 85 gün önce Paris’te Hırvatistan’a karşı mücadele eden A Millilerin, Modric’in golüyle 1-0 kaybettiği maçtaki yaş ortalaması 27.4’tü...Yarın, Zagreb’de Terim’in sahaya sürmeyi planladığı yeni 11’imizin  yaş ortalaması ise 24.4 olacak... Terim’in, yeni kadrosunda Hırvatistan ile EURO 2016’da oynadığımız maça göre tam 7 farklı isim var. Takım daha genç ve daha sürpriz bir görüntüyle boy gösterecek. Özetle bir anda 3 yaş gençleşmiş bir ekip ile zafer peşinde koşacağız.

TOPAL KAPTANLIĞA TERFİ ETTİ
BU 7 genç oyuncu Türkiye A Milli Takımı’nın yaş ortalamasının aşağıya inmesine neden oldu. Genç oyunculara her zaman güvenen ve onları futbolumuza kazandıran Fatih Terim, bunu bir kez daha ortaya koyacak. Çağlar ikinci, Tolga ise ilk kez ay yıldızlı formayı Hırvatlara karşı banko giyecek. Değişmeyen 4 isme gelince... Onlar  en tecrübeli isimlerimiz. Kaptanlığa terfi eden M. Topal, V. Babacan, H. Çalhanoğlu ve Cenk, diğer kozlar.

SEYİRCİSİZ OLMAK HIRVATLARI ETKİLEMEZ
HIRVATiSTAN’a karşı bu kez sahadan zaferle ayrılmak ve Avrupa Şampiyonası’nın rövanşını almak isteyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, önemli bir konuya dikkat çekti.

Hırvatistan’ın aldığı ceza nedeniyle 90 dakikanın seyircisiz oynanacak olmasının ay yıldızlı ekibe bir avantaj sağlamayacağını belirtten Terim, bu konuda oyuncularıyla görüştü ve uyarılarda bulundu.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/09/2016 01:12:11

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin