Gelibolu'da barış rüzgarı

Gelibolu'da barış rüzgarı

Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu 6 bin kişinin katılımıyla Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda koşuldu. 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda da Şirin Mine Kılıç ilk sırada tamamladı.

ERKAN AYRAÇ
Turkcell’in ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu koşuldu. Maraton, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla ve 6 bin kişinin katılımıyla düzenlendi.

Maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu olarak dört kategoride gerçekleştirilen maratonda, Gelibolu Yarımadası’nın tarihi parkuru geçildi.

Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’ndaki koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda da Şirin Mine Kılıç ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Aydın Çeken, kadınlarda ise Raluca Apostol’un oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ahmet Tek, kadınlarda ise Amal Mohammed’e gitti.

Maraton öncesinde Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan, Çanakkale Belediyesi Başkanvekili Emine Kardelen ve Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy’un katılımıyla başlangıç noktasına sembolik bir ‘Barış’ fidanı dikildi.

Terzioğlu’ndan önemli müjde
Turkcell Genel Müdür Kaan Terzioğlu bir konuşma yaptı. Çok mutlu olduklarını kaydeden Terzioğlu, müjde verdi. Kaan Terzioğlu, maratona katılan sporcu sayısı kadar fidan dikilerek 10 bin ağaçlık ‘Turkcell Barış Ormanı’ müjdesini verdi. Turkcell’in ‘Çanakkale’ye Mektuplar’ projesinde, 1915’te cevapsız kalan asker mektuplarına verilen yanıt sayısı kadar fidan da bu ormanda yerini alacak. Güzelyalı Bölgesi’nde bu sene çıkan yangında büyük hasar gören çamlık bölge canlandırılacak.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 03/10/2016 04:57:57

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin