Geleceği uzun değil... Mustafa Mohammed'den flaş Galatasaray kararı!

Mısır basını, Mustafa Mohammed'in Galatasaray'da devam etmeyeceğini yazdı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Mustafa Mohammed'in opsiyonunun kullanılacağını söylese de son dönemde yedek kalan futbolcunun Aslan'da geleceğinin uzun olması beklenmiyor.

Yayınlanma Tarihi: 16.12.2021 15:04
Değiştirme Tarihi: 16.12.2021 15:04
Geleceği uzun değil... Mustafa Mohammed'den flaş Galatasaray kararı!

Galatasaray, Mısır'ın Zamalek Kulübüyle yaptığı anlaşmayla Mustafa Mohammed'i kiralık olarak renklerine katmıştı. Mukavelede 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu bulunuyordu ve bu rakam, sezon sonuna kadar ödenmeliydi. Opsiyonun kullanıp kullanılmayacağıyla ilgili soru, uzun süre yanıt bulmamıştı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, buradaki belirsizliği bitirmiş ve "Mustafa Mohammed'in opsiyonunu kullanacağız." açıklamasında bulunmuştu. Ancak kadro tercihleri sonrasında işler değişmiş gibi gözüküyor.

MUSTAFA MOHAMMED İKNA EDİLMELİ

Mısır basınındaki haberlere göre, son dönemde sürekli yedek kalan Mustafa Mohammed, yoluna Galatasaray'da devam etmeye artık sıcak bakmıyor. Hatırlanacağı üzere daha önce de Mustafa Mohammed'in Fransa'nın Bordeaux takımına transferi direkten dönmüştü. Şu anda Galatasaray Teknik Heyeti ve yönetimin kararı netleşse de bu işlerde son söz futbolcuya kalıyor. Yani Galatasaray'ın Mohammed'le anlaşmadan Zamalek'e 4 milyon dolar ödeme gibi bir şansı bulunmuyor. Çünkü futbolcu imza atmak istemezse, FIFA burada oyuncuların yanında yer alıyor.

İLK FORVET BELİRSİZ

Bu sebeple Sarı-Kırmızılı ekibin, Zamalek'ten önce Mustafa Mohammed'i ikna etmesi gerekecek. Aksi halde yollar sezon sonunda ayrılacak. Sonrasında Zamalek'e dönecek futbolcunun da başka bir kulübe satılması bekleniyor. Bu ekibin ise yine Fransa Ligi'nden bir takım olacağı konuşuluyor. Ancak sezonun geri kalanında Muhammed yeniden forma şansı bulursa, oyuncunun düşüncesi değişebilir. Mevcut kadroda Mbaye Diagne, Halil Dervişoğlu ve Mustafa Mohammed adeta dönüşümlü oynuyor. Bu sebeple takımın ilk forvetinin kim olduğu halen belirsiz. (Skorer)
 

İlgili Sayfalar: Spor