Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Geceyarısı darbe konuşması

Geceyarısı darbe konuşması

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre’de sürdüren Galatasaray’da yabancı futbolcular İstanbul’a dönmek isteyince devreye giren Başkan Dursun Özbek, “Durum kontrol altında. Siz işinize bakın” diye ortamı sakinleştirdi.

17.07.2016 02:23

TÜRKİYE’nin darbe girişimi nedeniyle nefesini tuttuğu saatlerde Galatasaray kampında da ilginç gelişmeler yaşandı. Sarı kırmızılı takımın yabancı oyuncuları “Ailelerini merak ediyor” Türkiye’den haber almaya çalışıyordu. Darbe girişimi internet siteleri ve televizyon ekranlarına yansıyınca, yabancı oyuncular, “Türkiye’ye dönmeyi” tartışmaya başladılar. Bu yurt dışı kampının sona ermesi anlamına geliyordu. Durum, Başkan Dursun Özbek’e iletildi. 

 

“HiÇ ENDiŞE ETMEYİN”
 

Özbeki’in tavrı çok net ve kararlıydı. Geri dönüşe, kampın sona erdirilmesine izin vermeyecekti.

Asla... Kampı sona erdirmek, geri dönmek, Türkiye’nin imajına zarar verir. ◊ Bu durumda bize düşen tüm sakinliğimizle işimizi yapmaktır.◊ Aileleriniz güvende. Merak etmeyin. Durum en kısa zamanda kontrol altına alındı.

 

Türkiye Cumhuriyeti her yurttaşın güvenliğini sağlayabilecek güçtedir.◊ Kimse en küçük bir endişe taşımasın, hazırlıklarına devam etsin.

 

ANTRENMAN İPTAL
 

BAŞKAN’ın bu tavrı kampta yükselen endişe ortamını da ortadan kaldırdı.

Dönüş sözü ve hazırlıkları sona erdi.

Sadece sarı kırmızılı takımın dün yapması gereken antrenman futbolcuların moralleri bozuk olduğu için iptal edildi.

Futbolcuların, aileleriyle konuştuktan sonra biraz olsun rahatladığı ve teknik heyetin durumun normale dönmesi için yoğun çaba sarfettiği öğrenildi.

 

PANİK YOK, HERKES KAMPINA DEVAM EDİYOR
 

G.SARAY Başkanı Dursun Özbek, İsviçre kampı ile yaptığı konuşmanın ardından Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kulüpler Birliği, “Darbe girişimi” gecesi en erken açıklamayı yapmış ve girişimin karşısında durduğunu belirten bir bildiri yayınlamıştı.

Bu bildirinin ardından spor camiasından arka arkaya bildiriler yayınlanmaya başlamıştı.

Özbek-Gümüşdağ konuşmasında takımlarımızın yurt dışı kamplarına da değinildi.

Gümüşdağ, Özbek’e teşekkür etti ve, “Kulüplerimizde panik yok. Herkes kampına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil