Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Gaziantepspor küçük bütçeyle başarılı iş yaptı'

"Gaziantepspor küçük bütçeyle başarılı iş yaptı"

Gaziantepspor Asbaşkanı Konca, "Bu sezonu çok küçük bütçelerle kapattık. Harcamalarımıza göre gayet başarılı işler yaptık" dedi. Teknik direktör Buruk, "Bu sezon 22-23 yeni oyuncuyu kadromuza kattık ama yine de iyi bir birliktelik yakaladık" diye konuştu.

31.05.2015 16:40

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor'un  asbaşkanı Bülent Konca, 2014-2015 sezonunda küçük bütçelerle başarılı işler  yaptıklarını söyledi.

Ligi 40 puanla 10. sırada tamamlayan kırmızı-siyahlı kulübün asbaşkanı  Konca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezonu toparlanma süreci gibi görüp  ona göre hareket ettiklerini söyledi. Bu yüzden küçük bütçeli bir kadro  kurulduğunu ifade eden Bülent Konca, buna rağmen birçok kulübe sıkıntılı günler  yaşatan bir performans sergilediklerini vurguladı.

Önümüzdeki sezonlarda daha güçlü bir Gaziantepspor'un olacağını  aktaran Konca, şöyle konuştu:

"Bu sezonun bitmesiyle cezamız sona erdi ve Avrupa kupalarına katılım  hakkına yeniden kavuştuk. Yüksek bütçelerle ilk 6 hedefinde de ilerleyebilirdik  ama bunun bize pek bir katkısı olmayacaktı. O yüzden 'bu sene toparlanma süreci  olsun, kulübümüzü biraz rahatlatalım' dedik. Bu sezonu çok küçük bütçelerle  kapattık. Harcamalarımıza göre gayet başarılı işler yaptık. İnşallah önümüzdeki  sezonlarda daha iyi ve daha güçlü bir Gaziantepspor sahalardaki yerini alacak."

Konca, teknik direktör Okan Buruk ile 2 yıl daha sözleşmelerinin  olduğunu hatırlatarak, teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda transfer  komitesinin gelecek yılın kadrosunu kurmaya çalışacağını kaydetti.

"Takım olduk"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk ise bu sezon takım olma  adına güzel işler hayata geçirdiklerini bildirdi.

Oyuncularından memnun olduğunu ifade eden Buruk, her oyuncusunun her  maça aynı ciddiyetle çıktığını, bunun da  kendisi için çok önemli olduğunu  belirterek "Bu sezon 22-23 yeni oyuncuyu kadromuza kattık ama yine de iyi bir  birliktelik yakaladık. Elde edilen puanlarda da bu birlikteliğin çok büyük  katkısı oldu" dedi.

Buruk, sezon boyunca yaşanan taraftar eksikliğine dikkati çekerek, "Bu  sene neredeyse her maçımız deplasman maçı gibiydi. Çünkü Gaziantep'te yapılan hiç bir maçta iç saha avantajını yakalayamadık. O yüzden gelecek sezon taraftarımızın  da biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Gaziantepspor, bu kentin takımı. O  yüzden iyi ve kötü gününde yanında olmalıyız" diye konuştu. 

Yorumlar | 0
üye profil