Gaziantep teknik direktörü Sudumica'dan sert sözlerle istifa sinyali

Gaziantep FK'nın Demir Grup Sivasspor'a 2-1 yenildiği Süper Lig maçı sonrası Gaziantep hocası Marius Sumudica çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sudumica sert sözlerle istifa sinyali verdi.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2021 17:14
Değiştirme Tarihi: 09.01.2021 17:14
Gaziantep teknik direktörü Sudumica'dan sert sözlerle istifa sinyali

Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan ve Gaziantep yönetimiyle henüz anlaşma sağlayamayan Rumen teknik adam şunları söyledi:

Sosyal medyada benim hakkımda konuşulan şeyler oldu. Benim paranın peşinden koştuğum söyleniyor. Türkiye bilsin ki; bu doğru değil. Eğer paranın peşinde koşsaydım şu anda başka bir takımın teknik direktörüydüm. Maçtan önce herkes karşılaşmaya konsantre olması gerekirken kulüp bana yeni kontrat teklif etitğini açıkladı. Bu doğru değil. Başkan ile dün bir toplantı yaptık. Başkan benden yüzde 10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğim. Ben oyuncularıma cebimden 80 bin Euro prim dağıttım. Bunu da memnuniyetle verdim. Başkan, benim oyunculara verdiğim primleri kulüp için de istedi. Bu şekilde devam etmemiz zor.

Benim maaşım sadece 600 bin Euro; Türkiye bilsin. Takımımız üçüncü sırada, başarı yakalamış bir hocaya böyle bir teklif yapılmasını anlamıyorum. Türkiye'de çalışmaya devam etmek istiyorum. Sezon sonuna kadar kalacağım. Bana saygı duymayan insanlarla çalışmam çok zor. Bana yapılan teklifi hakaret olarak algılıyorum. Sezon sonuna kadar burada kalacağım. Arabistan'dan teklif vardı ama reddettim. Ben Türkiye'de çalışmaya devam etmek istiyorum. Bu ülkeyi seviyorum.