Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica'dan olay rüşvet itirafı

Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica, kulüp tesislerinde bir araya geldiği basın mensuplarına flaş açıklamalarda bulundu. Sumudica, gazetecilere yaptığı 'rüşvet' açıklamasıyla da olay yarattı. Sumudica, transferi gündeme gelen bir oyuncuya onay vermesi şartıyla kendisine 50 bin avro rüşvet teklif edildiğini söyledi. Deneyimli hoca, transfer konularında çok dikkatli olunması gerektiği vurgusunu yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 12:04
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 12:04
Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica'dan olay rüşvet itirafı

İşte Marius Sumudica'nın açıklamaları: 

"Geçen hafta bir oyuncu önerildi. Türkiye'den iki menajer beni aradı. Bu futbolcuyu kabul etmem için menajerler bana 50 bin avro teklif etti. Sadece iyi futbolcu olduğunu yönetime söylememi istediler. 'Çünkü son sözü sen söylüyorsun.' dediler. Benim için kolay olurdu. Geçen sene bu oyuncu sadece 1 gol attı. Ben onu buraya nasıl getiririm, bunun sorumluluğunu nasıl alırım?"

Sumudica, takımın kadro yetersizliğine de değindi. Takımı kafasında kurmaya konsantre olmadığını söyleyen Sumudica, şehri ve insanları sevdiğini ancak bu durumun kendisi için zor olmaya başladığını dile getirdi. 

Sumudica, şunları söyledi:

"Kafamda takımı kurmaya konsantre olamıyorum. Bir hoca için böyle çalışmak gerçekten çok zor. Elimdeki oyuncularla oynamaya devam edeceğim. Yaşadığım bu şehri ve insanları çok seviyorum ama benim için artık çok zor olmaya başladı. Benim için kolay değil. 17 senelik hocalık dönemimde en zor geçirdiğim dönemlerden birini yaşıyorum. Bunun için kimseyi suçlamıyorum."

Takımının geçen seneki performansından uzak olduğunu söyleyen Sumudica, bu yıl küme düşmemek için mücadele vereceklerini dile getirdi. Sumudica'nın bu konuyla ilgili söyledikleri çarpıcıydı:

"Bu sene küme düşmeme mücadelesi vereceğiz. Ben bunu 1 ay önce söyledim. Ben bunu 3 maç sonra söylemiyorum. Puan kaybettiğimiz için söylemiyorum. Ben yüreğimle yapıyorum bu işi"