Gaziantep FK, Sumudica ile yollarını ayırdı

Gaziantep FK, teknik direktör Marius Sumudica ile yollarını resmen ayırdı. Rumen çalıştırıcının Sivasspor maçında sonra yaptığı sert açıklamalarda kulübe yardım etmek için eşini arayarak para isteyeceğini söylemişti. Bu ifadeler sonrasında ipler iyice gerildi ve ve Sumudica ile anlaşılarak karşılıklı olarak sözleşme feshedildi.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2021 18:37
Değiştirme Tarihi: 10.01.2021 18:37
Gaziantep FK, Sumudica ile yollarını ayırdı

Gaziantep Futbol Kulübü ile bu sezon oldukça başarılı bir performans gösteren Rumen teknik adam Marius Sumudica, Suudi Arabistan'dan büyük bir teklif aldığını açıklamış ve tüm dikkatleri üzerine çekmişti. 2-1 kaybedilen Sivasspor maçının ardından sert ifadeler kullanan Sumudica'nın Gaziantep FK kariyeri resmen sona erdi.

Gaziantep FK konuyla ilgili olarak;

Gaziantep Futbol Kulübümüz de yaklaşık 1.5 sezondur teknik direktörlük görevini üstlenen Marius Sumudica ile yollarımız karşılıklı olarak anlaşılarak ayrılmıştır.

Görevde bulunduğu süre boyunca takımımıza olan katkılarından dolayı Sayın Sumudica ve tüm ekibine teşekkürlerimizi iletiyor, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

İŞTE GAZİANTEP İLE SUMUDICA'NIN YOLLARINI AYIRAN SÜREÇTE YAŞANANLAR

"Kulübümün bana daha iyi bir ücretle yeni kontrat teklif ettiği söylendi. Bu doğru değil… Başkanımla dün bir toplantı yaptık. Başkanımız benden maaşımdan yüzde 10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğim. Ben oyuncularıma özel maçlar için cebimden 80 bin Euro prim dağıttım. Bunu memnuniyetle verdim. Kendim açıkladım bu primleri… Benim verdiğim primleri başkanımız kulüp içinde istedi. ‘Oyunculara veriyorsun da neden kulübe vermiyorsun' dedi. Bu şekilde devam etmemiz zor. Ben onların teklifine henüz bir cevap vermedim. Odama geldiler. Daha sonra maaşıma zam yapmayı teklif ettiler. Ekibim yabancı, biz Türk değiliz dışarıdan geldik. 80 bin Euro artırıma gittiler daha sonra. Bu 80 bin Euro’yu sekiz kişiye bölmem istendi. Benim maaşım sadece 600 bin Euro… Bütün Türkiye'nin bilmesini istiyorum."

Bir gazetecinin ‘para problem değil diyor ancak bütün konuşmaları parayla ilgili. Prim verdim diyor, kulüp prim vermedi diyor' şeklindeki sorusu üzerine Sumudica, “Takım küme mi düşüyor? Benim yaptıklarım ortada… Benim başarımın ödülü bu mu? Maaşımın yüzde 10 düşürülmesi. Eğer size maaşınızın düşürme teklifi gelseydi siz işinize devam eder miydiniz?” yanıtını vermişti.

"EŞİMİ ARAYIP BANA PARA GÖNDERMESİNİ İSTEYECEĞİM"

Sumudica, konuşmasının sonunda, “Eşimi arayacağım, bana para göndermesini söyleyeceğim” demesi üzerine bir basın mensubu ‘Şu an parası yok mu?' diye sordu. Sumudica bunun üzerine ise, “Kulübe yardım edeceğim” şeklinde cevap vermişti.

SUMUDICA'NIN AÇIKLAMALARI SONRASI BAŞKAN ÇILGINA DÖNDÜ

Gaziantep FK'da teknik direktör Maruis Sumudica'dın Sivasspor mağlubiyetinin ardından sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kulübün kendisinden para istediğini iddia eden Sumudica'ya cevap gecikmedi. Gaziantep FK Kulübü başkanı Mehmet Büyükekşi maç sonrası sıcağı sıcağına açıklamalarda bulunmuştu.

"HER MAÇTAN SONRA SÖZLEŞME, SÖZLEŞME, SÖZLEŞME"

Süper Lig'de 21 takım var, bu 21 takım içinden hiçbirinin hocası 2 aydır sözleşme konuşmuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Her maçtan sonra sözleşme, sözleşme, sözleşme! Spor ekonomisi çok kötü. Tribünler boş, reklam gelirimiz yok. Biz bu seneki ücretinde herhangi bir indirim istemedik. Maaşı neyse ödüyoruz.

"1.6 MİLYON EURO İSTİYOR"

Bizim kendisine toplam ödememiz, yardımcıları dahil 1.2 milyon Euro. Şu an 1.6 milyon Euro istiyor. Tüm başarıyı üstüne alıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Malzemeciden, futbolculara ve yönetime bir başarı varsa ortak başarıdır. Şu oyuncu iyi oynadı da kazandık diye bir şey duydunuz mu şimdiye kadar? üzde 10 indirim istediğimiz doğru. 2 hoca değiştiren var, 3 hoca değiştiren var. Biz hocamızın arkasında duruyoruz, ona saygı duyuyoruz. Ama bu açıklamalar yanlış. Yaptığı şey talihsizlik.