Gaziantep FK'dan son dakika Sumudica açıklaması! "Teklif yaptık, yanıt bekliyoruz"

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulunmuş ve geçenlerde eski takımı Al Shabab'dan reddilemeyecek bir teklif aldığını açıklayarak gelecek hafta Al Shabab ile anlaşmak için Suudi Arabistan'a gidebileceğini açıklamıştı. Gaziantep FK, Marius Sumudica'ya sözleşme teklifinde bulunulduğunu ve Rumen teknik adamın kararını beklediklerini açıkladı.  

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2021 12:58
Değiştirme Tarihi: 09.01.2021 12:58
Gaziantep FK'dan son dakika Sumudica açıklaması! 'Teklif yaptık, yanıt bekliyoruz'

Gaziantep FK, Marius Sumudica'ya bir miktar ücret artırımıyla birlikte yeni sözleşme teklif edildiğini açıkladı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

"Gaziantep Futbol Kulübü Başkanımız Mehmet Büyükekşi önderliğinde geçtiğimiz gün takımımızın Sivas’da kamp yaptığı otelde bir toplantı düzenlenmiştir. Daha önceden planlanan bu toplantıda, takımımızın önümüzdeki süreç hedefleri, transfer planlaması ve teknik direktörümüz Marius Sumudica’nın sözleşme konuları gündeme getirilmiştir. 

Yapılan görüşmeler neticesinde, teknik direktörümüz Marius Sumudica’nın 30 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek sözleşmesinin yenilenmesi konusunda içerisinde bulunduğumuz pandemi koşulları da göz önüne alınarak, kulübümüz bütçesi dahilinde bir miktar ücret arttırımıyla birlikte yeni sözleşme teklif edilmiştir. 

Yönetim kurulumuz, teknik direktörümüz Marius Sumudica’yla önümüzdeki süreçlerde de çalışma isteğini yinelemiş olup, yapılan bu teklif karşısında hocamızın yanıtı beklenilmektedir. Teknik Direktörümüz Marius Sumudica, sözleşmesi süresince takımımızda kalmaya devam edecek olup gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir."
  
Sumudica yönetiminde Gaziantep, Süper Lig'de 17 haftada topladığı 31 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta eski takımından iyi bir teklif aldığını ve şu anda ligde kendisinden daha iyi bir konumda olan bir hocanın olmadığını söyleyen Sumudica, "Gelecek hafta Gaziantep'ten ayrılacağımı düşünüyorum. Yönetimin yaptığı, 'Hocayla anlaştık' açıklamalarından çok sıkıldım. Anlaşmadık. Taraftarları sakinleştirmek için bunu söylüyorlar. Akıllarında ne var bilmiyorum. Onlar benim patronum, onlara saygı duyuyorum. Ancak bana sormadan oyuncularla konuşmaları, görüşmeleri normal değil. Teknik direktör, oyuncuların tek patronu olmalıdır." açıklamasını yapmıştı.

Rumen teknik adam, Gaziantep'le anlaşamadıklarını söyleyerek, "Gaziantep ile yönetimi ile tartışmadım. Sadece ortak bir noktada buluşamadık. Onlardan iki oyuncu istedim ve küçük miktarlarda takıldık kaldık. Gaziantep'te devam etmek artık çok zor. Belki şimdi, belki gelecek hafta. Ben Gaziantep'te kontratımı bitirmek isterdim. Ancak, Suudi Arabistan'dan büyük bir teklif yaptılar. Bunu reddedemezdim. Ben sürekli sözleşme istediğimi söyledim, Gaziantep beni sürekli erteledi. Beni çok iyi tanıyorlar. Ben bu şartlarda devam edemem. Ben ekibim ve kendim için isteklerimi, şartlarımı ortaya koydum. Al Shabab bu şartları fazlasıyla karşılamak için istekli. Bir teklif yaptılar ve onlarla pazarlık yaptım. Anlaşmaya çok yakınız diyebilirim." demişti.