Galibiyet parolası: Sakin kalın, işinize bakın...

Galibiyet parolası: Sakin kalın, işinize bakın...
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2018 11:00 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2018 11:00

Rakibine son yıllarda büyük bir üstünlük sağlayan Fenerbahçe yenilmezlik serisini sürdürmek istiyor.

Fenerbahçe’nin teknik direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor karşısında kazanmanın şifrelerini takımına birer birer anlattı; sakin kalınmasını ve sadece futbola odaklanılmasını istedi.

1- Trabzonspor’a karşı en önemli gücümüz, sakinliğimiz ve maç boyunca soğukkanlı kalmak olmalı. Ne hakem, ne taraftar ne de rakiple asla uğraşmayın.

2- Bizim için şampiyonluk yolunda kritik bir mücadele olacak. Kendi sahamızı çok iyi savunmalıyız ve bir bütün halinde oynamamız gerekiyor.

3- Elbette kazanmak için oynayacağız ancak rakibin üzerindeki baskı bizden daha fazla olacak. Gol için en doğru zamanı beklememiz yeterli olacak.

4- Topu ne kadar fazla ayağımızda tutarsak, bizim için karşılaşma daha kolay hale gelir. Kendinizi değil, rakibi koşturun, enerjinizi iyi kullanın.

5- Taktik disiplinden taviz vermeyin. Aklınızı kullanarak oynayın. Önemli olan tek şey; iyi futboldan çok, 1-0 bile olsa kazanan tarafın Fenerbahçe olmasıdır.

11 haftadır kaybetmiyor

Fenerbahçe, ligde çıktığı son 11 maçı da kaybetmedi. En son deplasmanda 7. haftada Akhisarspor’a tek golle mağlup oldu. Ardından oynadığı karşılaşmaların 7’sinden galibiyetle ayrılırken, 4 kez berabere kaldı.

Deplasmanda yenilmiyor

Trabzon deplasmanındaki son yenilgisini 23 Ağustos 2010’da Avni Aker’de yaşayan Fenerbahçe, ardından çıktığı 7 maçı da kaybetmedi. 1’i hükmen toplam 5 kez kazanan taraf Sarı-Lacivertliler olurken, iki 90 dakika berabere bitti. Ayrıca Kanarya, rakibine karşı 17 maçtır kaybetmiyor. En son yenilgisini yine 23 Ağustos 2010’da Avni Aker’de 3-2’lik skorla yaşadı. (Fanatik)