Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
G.Saray'ın yeni Arda'sı! Denizli raporu verdi: 'Mutlaka alın'

G.Saray'ın yeni Arda'sı! Denizli raporu verdi: "Mutlaka alın"

G.Saray'da Mustafa Denizli, 21 yaşındaki genç yetenek Martin Benitez'in mutlaka alınmasını istedi. Arjantinli golcü geleceğin yıldız adayları arasında gösterilirken, böylesi bir yıldız için bütçesi sınırlı olan G.Saray'ın yapacağı hamle merakla bekleniyor.

15.01.2016 11:36

Görüşmeleri sürdüren yönetici Fatih İşbecer'in Benitez için son olarak 4.5 milyon euro teklif ettiği öğrenildi.İndependiente'nin teknik patronu Pellegrino, G.Saray'ın ilk temasları gerçekleştirdiğini belirterek, "Türk idareciler ile pazartesi günü Benitez için bir görüşme olacak. Gelişmekte olan bir oyuncu" ifadelerini kullandı. 

%60'ı için 5 milyon euro 

G.Saray 'ın, Martinez'in bonservisi için 8 milyon euro'dan 6'ya inen İndependiente'ye, ilginç bir teklifte bulunduğu öğrenildi. Bonservisinin %15'i amcasında olan Martinez için, %85'lik hissesi olan kulübüne %60'lık kısmı için 5 milyon euro önerildiği iddia edildi. 1.73 boyundaki Martin Benitez, 2011'den bu yana İndependiente formasıyla 62 maçta 9 gol kaydetti. 

Benitez gibisi 10 yılda bir gelir

Galatasaray'ın bir numaralı hedefi Martin Benitezkonusunda İndependiente takımının hocası Mauricio Pellegrino açıklamalarda bulundu. ESPN'e konuşanPellegrino, Benitez'in Galatasaray'a gitmesi ihtimaliyle alakalı gelen bir soruya, "Böyle yetenekler 10 senede bir gelir. Daha önce Agüero ve Gustavo Lopez'inyaptığını yapabilir. Eğer ayrılırsa performans olarak kayıp yaşarız. Bu durumda böyle oyuncuları nasıl gönderebiliriz ki" diye cevap verdi.

Denizli tarif etti

Dünkü basın toplantısında gelecek golcü için teknik direktör Mustafa Denizli, "20-25 yaş arasında" açıklamasını yaparken bu ismin 21 yaşındaki Martin Benitez olabileceği ifade edildi.

Yorumlar | 0
üye profil