Galatasaray'ı sırtlayan isimler

Bursaspor’un ardından en skorer (50) takım unvanını elinde bulunduran Galatasaray’da, Burak, Sneijder ve Umut, 32 gole imza atarak takımlarını sırtladı. Aynı üçlü, geçen sezon ligin tamamında 34 gol bulabilmişti.

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2015 12:36
Değiştirme Tarihi: 12.04.2015 12:36
Galatasaray'ı sırtlayan isimler

Süper Lig’de şampiyonluk yarışında liderlik koltuğunda oturan Galatasaray’da, üç golcü Burak, Sneijder ve Umut, kendilerini aştılar.


Bu sezon ligde kaydettiği 50 golle Bursaspor’un ardından en skorer takım konumunda olan Galatasaray’da gollerin yarısından fazlası bu üçlüden geldi. 21 maçta 14 gol atan Burak Yılmaz, gol krallığı yarışında yer alırken, 24 karşılaşmada 9 gol kaydeden Umut Bulut ve 24 mücadeleye 6 gol sığdıran Sneijder, takımının en aktif isimleri oldu. Asistleriyle de takıma destek çıkan bu 3 futbolcu toplamda da 8 asiste imzasını attı.

 

Geçen sezon şampiyonluk yarışında geride kalan ve Fenerbahçe’nin arkasında ikinci sırada yarışı bitiren Galatasaray’da bu üçlü 34 haftada rakip filelere yalnızca 33 gol bırakabilmişti. Prandelli dönemine nazaran Hamza Hamzaoğlu idaresinde çıkışa geçen yıldız oyuncular, bitime 8 hafta kala aynı rakama erişti.

 

Hoca farkı

 

Sezona Prandelli yönetiminde başlayan Galatasaray’da bu 3 yıldızın performansı da farklılık gösterdi. Hamza Hamzaoğlu’nun göreve gelmesiyle daha aktif bir görüntü çizen gol silahları, istatistiki anlamda da olumlu yönde yükseldi.

 

Ligde krallık yarışında olan Burak Yılmaz, Prandelli ile 10 lig maçında 4 gol atarken, Hamzaoğlu ile 10 mücadelede 9 gol buldu. Umut Bulut da İtalyan hoca ile 9 karşılaşmada 2 gol kaydedip, Hamza hoca ile 14 mücadeleye 7 gol sığdırdı. Hollandalı Sneijder ise Prandelli ve Hamzaoğlu dönemlerinde aynı rakama erişti.

İlgili Sayfalar: Spor