Galatasaray’ın Tiote transferinde pazarlık zaferi!

Galatasaray’ın Tiote transferinde pazarlık zaferi!

Sarı-kırmızılılar 1 ay önce gündemine aldığı Tiote ve kulübü Newcastle’ın indirim yapması için sabırla bekledi. 2 milyon Euro’luk indirim haberi sonrası Fildişili futbolcu dün İstanbul’a getirildi

G.Saray'ın gündemine bir ay önce gelen Cheick Tiote'nin transferiyle ilgili detaylar gün yüzüne çıktı. Tiote'nin mali şartları sıkı pazarlıklar sonucunda sarı-kırmızıların istediği rakamlara çekildi. Masaya sezon başına 2.5 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme beklentisi ile oturan Tiote, Aslan'a 1.5 milyon Euro'ya "Evet" dedi. Kulübü Newcastle da 2.5 milyon Euro olarak belirlediği bonservis bedelini 1.5 milyon Euro'ya indirdi. 30 yaşındaki ön liberonun kulübe maliyetinde 4 milyon Euro tasarruf sağlanınca Tiote, İstanbul'a getirildi.

Eboue'den bilgi aldı
Tiote'nin transfer döneminin başında Akhisar Belediyespor'a da önerildiği ortaya çıktı. Fildişili yıldızın özel hayatı ve performansı için olumsuz raporlar alan teknik heyet Tiote'yi veto etti. Yunan ekibi Olympiakos da Tiote'ye transfer teklifinde bulundu. Ancak deneyimli oyuncu menajerine G.Saray'a gitmek istediğini söyledi ve Olympiakos'a olumsuz cevap verdi. Tiote'nin vatandaşı Eboue ile iletişime geçtiği ve eski kulübüyle ilgili pozitif görüş aldığı da öğrenildi.

Hemen imza atılmayacak
Lassana Diarra'dan henüz vazgeçmeyen Galatasaray, İstanbul'a getirdiği Fildişili oyuncu, Diarra'dan gelecek cevaba göre yarına kadar bekletilecek. Geçmişte ağır bir diz sakatlığı geçiren Tiote bu sürede hem detaylı bir sağlık kontrolünden geçecek hem de İstanbul'u gezecek. Kendilerine ikinci bir seçenek ortaya çıkaran Galatasaraylı yöneticiler bu sayede Diarra için de ısrarcı bir görüntü sergilemeyecek. Son güne kadar Diarra transferi netleşmezse Tiote'ye imza attırılacak.

Görüntülenme : 1026 Yayınlanma Tarihi: 29/08/2016 09:11:30

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin