Sabri'nin alternatifi Manchester'dan!

Premier Lig ekibi kapıyı 5 milyon euro’dan açmıştı, rakam 2 milyon euro'ya kadar düştü. Yönetim işi bitirirse 24 yaşındaki Rafael, 4.8 milyon TL’lik Sabri’ye rakip olacak.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2015 11:57
Değiştirme Tarihi: 22.06.2015 12:50

Transferin sessiz, ağır ve taraftarın beklentilerinden uzak hareket eden takımı Galatasaray… Sarı-kırmızılılar sıkıntılı ortamda sezonu çifte kupa ile tamamladı ancak transfer politikası, camiada memnuniyetsizlik yarattı… Bilal Kısa ile anlaşılması, Sabri Sarıoğlu ile sözleşme uzatılması (rakamlar nedeniyle) yönetimi bir anda hedef haline getirdi… Nedeni ise birçok ismin gündeme gelmesi ve ardından bu oyuncuların bir bir elden gitmesi!

 

Kimler geldi, kimler gitti

 

Gignac, Andre Ayew, Konoplyanka, Mert Günok öne çıkanları… Transfer listesinde bulunan ve sağ beke alternatif olarak düşünülen Rafael da Silva konusunda ise önemli gelişmeler var. 2016’da sözleşmesi sona erecek olan M.United’lı Sambacı için kapı 5 milyon euro’dan açılmıştı. Cimbom indirim talep etti. Önce 3 milyon euro son olarak da 2 milyon euro görüldü. eğer yönetim transferi bitirirse rafael, Sabri’nin 1 numaralı rakibi olacak.

 
Rafael da Silva'dan notlar
 
- 24 yaşında. Brezilya doğumlu
- Fluminense’den M.united’a geldi
- 7 sezondur Premier lig ekibinde
- M.United’da 162 maçta 5 gol attı
- Bu sezon 11 maçta 1 asistle oynadı
- 8 kez Brezilya Milli Takımı’nın formasını giydi