Galatasaray'da teknik adam kim olacak?

Mustafa Denizli'nin istifası sonrası A2 takımının hocası Orhan Atik'in eline kalan Galatasaray'da sürpriz gelişmeler yaşanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 06.03.2016 11:46
Değiştirme Tarihi: 06.03.2016 12:07
Galatasaray'da teknik adam kim olacak?

Başkan Dursun Özbek'in, geçen perşembe günü Kayserispor'daki görevinden istifa eden Tolunay Kafkas'la bir yemek yiyip, sezon sonuna kadar takımı çalıştırma teklifinde bulunduğu öğrenildi.


48 yaşındaki teknik direktörün, yapılan bu teklife olumlu yanıt verdiği ifade edilirken; detayların masaya yatırılacağı son bir görüşmenin ardından Kafkas'la imzaların atılmasına kesin gözüyle bakıldığı bildirildi.


İşte yabancı adaylar


Galatasaray’ın takımı emanet etmek istediği teknik direktör konusunda arayışlara devam eden Cim-Bom’un 4 isim üzerinde yoğunlaştığı dile getirildi.


Buna göre sarı-kırmızılıların, Clarence Seedorf, Marcelo Bielsa, Dan Petrescu ve Ernesto Valverde gibi isimleri düşündüğü, bunlardan biriyle anlaşma zemini arayacağı dile getirildi.


İkisi hâlâ görevde


Cim-Bom’un ilgilendiği teknik adamlardan Ernesto Valverde şu an Atletico Bilbao’yu çalıştırıyor ve İspanyol teknik adam kısa bir süre önce İspanyol kulübü ile sezon sonu bitecek mukavelesini 1 yıl daha uzattı.


Galatasaray’ın düşündüğü teknik adamlardan Hollandalı Clarence Seedorf ise boşta ve özellikle Sneijder’in vatandaşını tercih ettiği biliniyor. 39 yaşındaki teknik direktör daha önce Milan’ı çalıştırmıştı.


Listede yer alan Marcelo Bielsa da Marsilya’daki görevini bıraktıktan sonra herhangi bir takımla anlaşmadı. 60 yaşındaki Arjantinli teknik adamın ikna olması ise kolay görünmüyor.


Listeye sürpriz isim olarak Rumen teknik adam Dan Petrescu girdi. 48 yaşındaki teknik direktör, Çin ekibi Jiangsu Suning’in başında görev yapıyor. Galatasaray’ın bu hocalardan biriyle önümüzdeki günlerde anlaşmaya çalışacağı bildirildi. (Fotomaç)