Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Galatasaray'da Sneijder krizi! Sabrı taştı...

G.Saray'da yeni sezon başlarken Wesley Sneijder krizi kapıda...

11.08.2015 11:58

Aylardır konuşulan yeni mukavele için yönetim resmi adım atmayınca Sneijder'ın da sabrının taştığı ve bir an önce sezona rahat kafayla başlamak için imza atılmasını beklediği belirtildi.

Yönetime mesaj yolllayan Hollanladı yıldızın bir an önce imzayı atmak için yanıt beklediği belirtildi.

Maliyeti 5 milyon Euro

Sneijder'ın 1 yıl daha kontratı var. 2016'da bitecek sözleşmesinin ise 2 yıl daha uzatılmasını istiyor. Hollandalı'nın tek şartı aynı şartlarda sözleşmeyi uzatmak. Yani yıllık 5 milyon euro almak. 3.2 milyon euro garanti para alan, 1.3 milyon euro imza parası ödenen Sneijder, maksimum 500 bin euro olmak üzere maç başı da 25'er bin euro alıyor. Hollandalı bu rakamdan geri adım atmıyor.

Özbek zaman kazanıyor

Yönetim bu rakama sıcak bakıyordu. 3 aydır yapılan görüşmelerde bu hep dile getirildi. Ancak feda konusu kapalı kapılar ardında gündeme geldi. UEFA sopası nedeniyle bu rakam aşağı indirilebilir mi sorusu tartışıldı. Ancak bu konuda Sneijder'a bir yansıma olmadı. Dursun Özbek kampa gidip imzayı attıracaktı. Ancak iş zamana bırakıldı. Yönetimin zaman kazanma taktiğini gören Sneijder da harekete geçti ve lig öncesi yeni kantrat için yanıt istedi.

Gerilimin sırrı

Avusturya kampında gazetecilere "Kontratımı konuşmayın" tepkisi gösteren Sneijder'ın sözleşmesinde sorun çıkması beklenmiyor. Taraftarın gözdesi olan Hollandalı yıldıza istediği ücret verilecek. Zaten önceki yönetim, "Şampiyon olalım, mukaveleyi uzatalım" teklifi yapmıştı. Olası taraftar tepkisi nedeniyle sözleşme yenilenmesine %100 gözüyle bakılıyor.

(Akşam)

Yorumlar | 0
üye profil