ManU'dan bir yıldız daha Türkiye'ye!

Geçtiğimiz sezonu ligde ve kupada zaferle kapatan Galatasaray'da transfer çalışmaları sürüyor. Transfer konusunda Galatasaray'da en sıcak mevkilerden birisi ise sağ bek..

Yayınlanma Tarihi: 21.07.2015 13:38
Değiştirme Tarihi: 21.07.2015 13:39
ManU'dan bir yıldız daha Türkiye'ye!

 


Sabri Sarıoğlu ile sözleşmesini uzatan Galatasaray'da Cüneyt Tanman transfer etmek istediği oyuncuların maliyetinden yakınırken, ismi geçen isimlerden birisi olan Maxi Pereira hakkında da "Sabri'den iyi olduğunu düşünmüyorum" demiş, Hamza Hoca'da Maxi Pereira'nın maliyetinin 5 milyon euroyu bulduğunu öne sürmüştü.


Bu doğrultuda Galatasaray'da maliyetli bir sağ bek transferinin yapılmayacağı düşünülürken, dış basında Rafael iddiaları güçleniyor. Sağ beke Torino'dan Matteo Darmian'ı transfer eden Manchester United'ın ihtiyacının kalmadığı Rafael için Galatasaray'ın İngiliz ekiple görüşmede olduğu iddia edildi.


İtalya'dan Fiorentina ve Roma gibi ekiplerin de istediği bilinen Rafael'in maliyetini olabildiğince düşürmeye çalışan Galatasaray, Manchester United'ın bir an önce Rafael'i satıp diğer transferlere yoğunlaşmayı istemesini avantaja çevirmek istiyor.


Transferin Rafael boyutunda ise sıkıntı yok. Oyuncu Galatasaray'da forma giyebilmeyi çok istiyor. Oyuncunun menajeri Cassiano Pereira da Rafael'in Galatasaray'da seve seve forma giyebileceğini bildiren bir açıklama yapmıştı. Geçen sezon toplamda 17 maçta Manchester United forması giyen 25 yaşındaki Brezilyalı Rafael, 1 gol 1 asistle oynadı.

Etiketler: galatasaray - sağ bek