Marsilya'dan Galatasaray'a "Evet"! Hem de bedava...

Bonservisi Marsilya'da bulunan ve geçtiğimiz sezonu Sao Paulo'da kiralık olarak geçiren Doria'nın, önümüzdeki sezon Galatasaray'da forma giyebileceği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2015 02:39
Değiştirme Tarihi: 26.06.2015 02:39
Marsilya'dan Galatasaray'a 'Evet'! Hem de bedava...

Geride bıraktığımız sezonu Sao Paulo'da kiralık olarak geçiren Brezilyalı stoper Doria, ülkesinde kalmak istediğini açıkça belirtti ancak bonservisi elinde bulunduran Olimpik Marsilya'nın aynı fikirde olmadığı belirtildi.

Radio Globo'ya konuşan Sao Paulo Yardımcı Başkanı Ataide Gil Guerreiro, Doria'yı tekrar kiralamak itediklerini belirtirken; "Durum bizim açımızdan üzücü. Yenilemek istiyoruz ancak Marsilya bu teklifimize ısrarla olumsuz yanıt veriyor. Olimpik Marsilya Başkanı Vincent Labrune ve teknik direktörleri Bielsa, Doria'nın artık Avrupa'da bir takıma, gerekirse ücretsiz kiralık verileceğini bize söylediler. Marsilya, Galatasaray'dan gelen kiralama teklifini kabul ettiğini söyledi. Çünkü, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğini ve bu şekilde daha fazla tecrübe kazanacağını söylediler" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Brezilya basınında çıkan haberlere göre, Doria Galatasaray'a ya da Avrupa'ya dönemk yerine ülkesinde kalmayı tercih ediyor. Önceki günlerde bir açıklama yapan Doria; "Sao Paulo'da çok mutluyum. Burada şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bana her şeyi veriyorlar. Burada oynamak istiyorum. Son karar benim olursa burada kalacağım ama maalesef her şey benim kontrolümde değil" demişti.