Ve Sneijder hakkında son karar verildi! Menajeri açıkladı...

Hollandalı yıldızın menajeri, Galatasaray yönetimi ile yaptığı görüşme sonrası Sneijder'in sarı kırmızılı kulüple yola devam edeceğini duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2015 15:23
Değiştirme Tarihi: 09.01.2015 15:39

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in Juventus'a transferi başka bahara kaldı. Menajer Guido Albers, Galatasaray yönetimi ile yaptığı görüşme sonrası yıldız oyuncunun transfer işinin tamamen yattığını açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.
Albers, NTV Spor'a verdiği demeçte, "Galatasaraylı yöneticilerden Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak ile görüştük. Juventus'a transfer konusunu konuştuk. Ve bize Sneijder'in satılık olmadığını net bir şekilde söylediler. Görüşme bu şekilde sonuçlandı. Sneijder burada çok mutlu ve burada 1.5 yıllık sözleşmesi var. Bunu Juventus'a da ilettik. Galatasaray ile kontrat uzatmayı ise konuşmadık. Seçimi bekliyorlar. Buna yeni yönetim karar verecek." ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.
Ödemeler açısından sıkıntı olduğunu doğrulayan menajer, "Sneijder ödemeler konusunda sezon başında bazı sorunlar yaşadı. Ben de Galatasaray yönetimine yardımcı olmak istedim. Onu satmak isteyip istemediklerini öğrendim. Ama daha sonra bu sorun çözüldü." dedi.

Sneijder'in muhtemel başka bir takıma transferiyle ilgili olarak ise, "Galatasaray yönetimi onu ancak sözleşmesinde bulunan 20 milyon avroluk serbest kalma maddesi karşılığında satabileceklerini söyledi. Juventus da bunu ödemek istemedi. Başka bir kulüple de görüşmedim. Dünyadaki hiçbir kulübün de Sneijder için 20 milyon avro ödeyeceğini düşünmüyorum." şeklinde konuştu.

FFP nedeniyle Galatasaray'a yardımcı olmak istediklerini ekleyerek, "Sneijder'in Galatasaray'da kalmaktan herhangi bir rahatsızlığı olamaz. Galatasaray'ın Finansal Fair Play sorunları olduğunu biliyorduk. Bu yüzden Galatasaray yönetimine yardımcı olmaya çalıştık. Ama 20 milyon avroluk serbest kalma maddesi dışında Sneijder'i satmak istemediklerini söylediler. Sneijder kesinlikle Galatasaray'da kalacak ve umarım dördüncü yıldızı takacak." açıklamalarında bulundu.