Galatasaray ve Başakşehir başkanları İrfan Can Kahveci için bir araya geldi: İşte görüşmenin fotoğrafları

Galatasaray'ın takıma katmak için yoğun çaba harcadığı İrfan Can Kahveci transferine yeni gelişmeler yaşandı. Galatasaray ve Başakşehir yöneticilerinin, bu transfer için bir araya geldiği fotoğraflar ortaya çıktı. Öte yandan Galatasaray'ın transfer için izleyeceği yolun da belli olduğu ifade edildi. Sarı kırmızılıların, Başakşehir'e İrfan Can için 4.5 milyon Euro ve sonraki satıştan önemli bir pay önerdiği ifade ediliyor. 

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 10:56
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 10:56
Galatasaray ve Başakşehir başkanları İrfan Can Kahveci için bir araya geldi: İşte görüşmenin fotoğrafları

Fatih Terim'in Galatasaray'da görmek istediği İrfan Can Kahveci transferinde kritik gelişmeler yaşandı. Sarı kırmızılı yöneticiler, en ciddi adımı atarak Başakşehir ile yeni bir görüşme gerçekleştirdi. İki kulübün başkanı, dün bir araya geldi.

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre,Sarı-kırmızılılar 25 yaşındaki futbolcu için Başakşehir Kulübü’nden transfer görüşmesi için talepte bulunurken, başkan Göksel Gümüşdağ sarı kırmızılıları Fatih Terim Stadı’nda bulunan kulüp binasına davet etti. Bunun üzerine Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, dün saat 13.00’te Başakşehir Kulübü’ne giderek başkan Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi. Görüşmenin ev sahibi Gümüşdağ, Cengiz ile Albayrak’ı kapıda karşılarken Hürriyet’in adım adım izlediği İrfan Can Kahveci zirve tam 1.5 saat sürdü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Galatasaray , transferi olumlu sonuçlandırmak adına limitleri ve UEFA Finansal Fair Play kriterleri kapsamında farklı alternatifleri masaya sundu. Cimbom geçen sezon şampiyonlukta önemli payı bulunan ve Devler Ligi’nde de Leipzig’e karşı yaptığı hat-trick’le dikkat çeken İrfan Can için ocak ayı için sunduğu teklifi 4.5 milyon Euro’ya kadar çıkardı. Bir sonraki transferinden de Başakşehir’e ciddi bir pay teklif edildi.

Zirvede karşılıklı yapıcı bir yaklaşım ortaya koyan taraflar kısa süre içerisinde bir kez daha görüşmek üzere saat 14.30’de ayrılırken sarı kırmızılıların transferi bitirmeye yakın olduğu ifade edildi.

G.Saray Kulübü’nün 1 ve 2 numarasının katıldığı zirvede İrfan Can’ın takım arkadaşı Edin Visca’nın gündeme geldiği öğrenildi.