Galatasaray Tudor'la yollarını ayırdı!

Galatasaray Tudor'la yollarını ayırdı!
Yayınlanma Tarihi: 18.12.2017 17:58 | Değiştirme Tarihi: 18.12.2017 19:35

Galatasaray, Hırvat teknik direktör Igor Tudor ve teknik ekibinin görevine son verilmesi konusunda oy birliğiyle karar alındığını açıkladı.

Galatasaray'da beklenen oldu ve Igor Tudor dönemi resmen sona erdi. Sarı kırmızılı kulüp ayrılığı KAP'a bildirdi.

 

Ayrılık KAP'a bildirdi!

 

Galatasaray'ın Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şöyle;

 

'Şirketimizin 18.12.2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Futbol A Takımı Teknik Direktörümüz İgor Tudor ve teknik ekibinin görevine son verilmesi konusunda oybirliği ile karar alınmıştır.' denildi.

 

Erken seçim kararı alındı

 

Bu arada Mayıs ayında Oğlan Genel Kurulu olan Galatasaray'da  yönetim olağanüstü genel kurul kararı aldı. Sarı kırmızılı kulüpten olağanüstü seçim kararıyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

 

'Yönetim Kurulumuz medeni kanun ve tüzüğümüzün ilgili maddeleri uyarınca 13 Ocak 2018 tarihinde, yeterli çoğunluk olmaması halinde 20 Ocak 2018 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı kararını oy birliğiyle almıştır" denildi.

 

Toplu istifa

 

Galatasaray yönetimi, yarın tüzük gereği Başkan Dursun Özbek dahil toplu olarak istifa edecek.

 

Özbek'ten açıklama

 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Tudor'la ayrılık ve seçim kararının alındığı toplantının ardından basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu.

 

İşte Özbek'in açıklamaları;

 

'Teknik direktörle ilgili bir karar aldık. Sayın Tudor'la olan ilişkimizi sonlandırdık. Galatasaray nezdinde de bir seçim kararı aldık. Bu kararın Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Yarın ki basın toplantısında her şeyi açıklayacağım. Toplantıda herhangi bir kavga, tartışma yaşanmadı. 

 

Galatasaray'ı yıpratmak için başkan ve yönetimine saldırılar oluyor. Bu yüzden demokratik bir seçim en doğru karar. Hiç kimse endişe etmesin. Bugün yönetim görevlerinin bilincinde. Galatasaray'ın şampiyonluk yolundaki süreci hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Kimse merak etmesin. 

 

Bugün yeni teknik direktörü konuşmak doğru değil. 20 Ocak'a kadar süremiz var. Taraftarımız ve camiamız merak etmesin, yönetimimiz bu 1 aylık süreç eskisinden daha güçlü yönetecektir.'

 

Özbek yarın 13.00'te basın toplantısı düzenliyor

 

Öte yandan bugün kısa bir açıklama yapan başkan Dursun Özbek'in yarın kapsamlı bir açıklama için basının karşısına çıkacağı açıklandı. Özbek yarın saat 13:00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyecek.

 

Galatasaray 400 bin euro tazminat ödeyecek

 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in talimatı üzerine kulüp avukatları Igor Tudor'un fesih sözleşmesi hazırlamaya başladı. Sarı-kırmızılı yönetim, Tudor'a 400 bin euro tazminat ödeyecek.

 

10.5 ay görev yaptı

 

Hırvat teknik adam, 15 Şubat 2017'de Galatasaray'ın başına geçti. Tudor Galatasaray'ın başında 33 maçta 18 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 4 beraberlik aldı. Sarı-kırmızılı takım, bu periyotta 64 gol atıp, 45 gol yedi. Galatasaray, Tudor'la 58 puan topladı.

 

Tudor'un da kaderi aynı oldu

 

Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor sarı kırmızılı takımın kendinden önceki son 5 teknik direktörüyle aynı kaderi paylaştı. Sarı kırmızılı takımda son 45 ayda 6 teknik adam görev yaparken, bu 6 teknik adamdan hiç biri görevini 1 yıl sürdüremedi. 

Galatasaray'da görev yapan son 6 teknik direktör ve görev süreleri şöyle:

 

 

Roberto Mancini - 9,5 ay

 

Cesare Prandelli - 4,5 ay

 

Hamza Hamzaoğlu - 11,5 ay

 

Mustafa Denizli - 3 ay

 

Jan Olde Riekerink - 11 ay

 

Igor Tudor - 10 ay

 

Derbi karnesi çok kötü 

 

Galatasaray Tudor döneminde ezeli rakiplerde oynadığı 6 derbi maçında, 5 yenilgi, 1 beraberlik aldı.

 

İşte derbi sonuçları:

 

Galatasaray 0-1 Beşiktaş

Trabzonspor 2-0 Galatasaray

Galatasaray 0-1 Fenerbahçe

Galatasaray 0-0 Fenerbahçe

Trabzonspor 2-1 Galatasaray

Beşiktaş 3-0 Galatasaray