Galatasaray Trezeguet'i bitiriyor!

Galatasaray Trezeguet'i bitiriyor!
Yayınlanma Tarihi: 27.06.2018 10:26 | Değiştirme Tarihi: 27.06.2018 10:26

Galatasaray’ın, Mısırlı yıldız Trezeguet ile yıllık 2.2 milyon Euro garanti ücret üzerinden 4 senelik anlaşma sağladığı öğrenildi.

Cim Bom’a Trezeguet müjdesi... Eski başkan Dursun Özbek döneminden beri transfer gündeminde yer alan Mısırlı futbolcuyla prensip anlaşmasına varıldığı ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılılar’ın 23 yaşındaki kanat oyuncusuyla yıllık 2.2 milyon Euro garanti ücret üzerinden, 4 senelik mutabakat sağladığı öğrenildi. Dünya Kupası’ndan elenmesi kesinleşen Mısır’ın kampında yapılan görüşmelerde gerçekleşen anlaşmayla birlikte, sıra bonservis pazarlığına geldi.


Taksiti kabul ederse


Oyuncunun 5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini, taliplerin çok olması sebebiyle kullanmak zorunda kalan Galatasaray Yönetimi, işi farklı bir formülle çözmenin peşinde. Sarı-Kırmızılılar, Kasımpaşa ile bir ödeme takvimi üzerinden el sıkışıp bonservis bedelini taksitle vermek istiyor. Eğer Kasımpaşa cephesi bu öneriyi kabul ederse, Trezeguet’nin önümüzdeki hafta itibarıyla Galatasaray’a imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.


Kimin yerine geliyor! 


Fatih hocanın transfer listesinde üst sıralarda yer alan Trezeguez, hem kanatlarda hem de forvet arkasında görev yapabiliyor. Yıldız futbolcunun transferiyle birlikte hücum hattından kimin gözden çıkarılacağı ise merak konusu. Bu gelişme, Rodrigues, Belhanda ve Feghouli üçlüsünden en az birinin satışıyla sonuçlanabilir. Çünkü UEFA ile yapılan anlaşma gereği, Galatasaray’ın sattığı oyuncu bedeli kadar bonservis ödemesi yapması gerekiyor.