Galatasaray transferi KAP'a bildirdi!

Galatasaray transferi KAP'a bildirdi!
Yayınlanma Tarihi: 23.08.2018 20:23 | Değiştirme Tarihi: 23.08.2018 20:23

Al Hilal Başkanı Sami Al Jaber, Bafetimbi Gomis transferini bitirdiklerini açıkladı. Öte yandan Galatasaray yönetimi görüşmeleri borsaya bildirdi.

Al Hilal Başkanı Sami Al Jaber, Bafetimbi Gomis transferini bitirdiklerini açıkladı. Fransız yıldızın 6 milyon Euro bonservis bedeli ile Arabistan ekibine satıldığı belirtiliyor.

Gomis'in bu transferden kazancının 3 yıllık 18 milyon Euro civarında olacağı öğrenildi.

Suudi Arabistan kulübü Al-Hilal'in Başkanı Sami Al Jaber, dün gece Bafetimbi Gomis'in menajeri Touti Mendy ile Beşiktaş’ta bir otelde bir araya gelmişti.

Galatasaray’dan zam isteği geri çevrildiği için mutsuz ve isteksiz olan Gomis kendisine yapılan cazip öneriyi değerlendirme kararı aldı.

Galatasaray geçen sene Swensea’den 2.5 milyon Euro bonservis ödeyerek aldığı Gomis’e imza parasıyla beraber 1 sene içinde 6.4 milyon Euro ödemişti.

GALATASARAY KAP'A BİLDİRDİ

Galatasaray, Fransız forveti Bafetimbi Gomis'i resmen gönderiyor. Sarı-kırmızılılar Suudi Arabistan temisilcisi Al-Hilal ile transfer görüşmelerine başlandığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Gomis sezon öncesi zam isteğinin gerçekleşmemesinden ötürü mutsuzdu. Teknik direktör Fatih Terim, Gomis'i lig başından bu yana yedek oturtuyordu.