Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray transferi bitirdi! Bu akşam Arena'da...

Galatasaray transferi bitirdi! Bu akşam Arena'da...

Geçen sezonu İskoç ekibi Celtic’te kiralık olarak geçiren 20 yaşındaki genç oyuncuyu satın alma opsiyonuyla beraber kiralamak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, Jason Denayer ve menajerini bu akşam İstanbul’a bekliyor.

24.08.2015 15:11

Galatasaray aradığı stoperi İngiltere’de buldu. Sarı-kırmızılılar, Manchester City’nin Belçikalı savunmacısı Jason Denayer’i transfer etmek için yaptığı temaslardan olumlu sonuç çıkardı.

Geçen sezonu İskoç ekibi Celtic’te kiralık olarak geçiren 20 yaşındaki genç oyuncuyu satın alma opsiyonuyla beraber kiralamak isteyen Cim-Bom, Denayer ve menajerini bu akşam İstanbul’a bekliyor. Tarafların büyük ölçüde anlaşmaya vardığı öğrenilirken, Belçikalı oyuncunun, Everton maçının kadrosuna alınmasının az da olsa endişe yarattığı bildirildi. Manchester City teknik heyetinin savunma bölgesinde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle böyle bir karar aldığı belirtildi. Buna rağmen Galatasaray’ın İngiliz kulübü ile el sıkıştığı ve transferin bugün sonuçlanmasının beklendiği kaydedildi.

Galatasaray bu transferi gerçekleştirerek aynı zamanda takımı gençleştirmek ve dinamizm kazandırmak istiyor. İngiliz devinin degenç futbolcunun sarı-kırmızılı kulübe gitmesine ve vitrinde kalmasına çok sıcak baktığı belirtildi.

Manchester City ile sözleşmesi 2020 yılına kadar olan Denayer’in transferini teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun çok istediği belirtildi. Galatasaray yedek kaleci için ise Cenk Gönen ismini buzdolabına aldı. Cim-Bom Beşiktaş’ın konuyu sürekli geçiştirmesi yüzünden Rajkovic için girişimlerine hız verdi. Kızılyıldız kalesini koruyan 19 yaşındaki kalecinin transferi için Sırp ekibine son olarak 2.5 milyon euro ile beraber bir sonraki satışından yüzde 10 pay teklif edildi.

Marsilya da istiyordu

Jason Denayer için Marsilya’nın da yoğun çaba harcadığı iddia edildi. Fransız L’Equipe gazetesinin haberine göre Marsilya’nın Manchester City’ye resmi teklifte bulunduğu belirtildi. Ligue 1 kulübünün kiralık istediği futbolcunun Marcelo Bielsa zamanında listeye alındığı vurgulandı. Ligin ilk haftasından sonra görevi bırakan Bielsa’nın raporunda Denayer için oldukça olumlu ifadeler kullandığı ve mutlaka alınması gerektiğini belirttiği yazıldı.

Yorumlar | 0
üye profil