Galatasaray transfer gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor... Dördüncü imza Jeison Murillo'ya attırıldı

Galatasaray transfer gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor... Dördüncü imza Jeison Murillo'ya attırıldı
Yayınlanma Tarihi: 13.01.2020 09:26 | Değiştirme Tarihi: 13.01.2020 09:26

Ocak ayı transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Galatasaray, dördüncü transferini de bitirdi. Onyekuru, Saracchi ve Sekidika’dan sonra G.Saray’ın dördüncü transferi Jeison Murillo olacak. 

İtalyan kulübünden ilk görüşmede ‘ret’ yanıtı alan G.Saray yönetimi, Murillo ile görüşüp anlaşma sağladı. Sampdoria, 12 milyon Euro bonservis bedeliyle aldığı Murillo’nun düzenli forma giyebilmesi adına bu transfere onay verdi.

Onyekuru, Saracchi ve Sekidika’dan sonra G.Saray’ın dördüncü transferi Jeison Murillo olacak. Teknik Direktör Fatih Terim’in istediği Kolombiyalı stoper ve kulübü Sampdoria ile söz kesildi. Ligin ilk yarısında Sampdoria’da 9 maçta 660 dakika görev alan 27 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’ın yaklaşımı ve ısrarları sonrasında ‘evet’ yanıtını verdi.

Oyuncu bastırınca Sampdoria 'Evet' dedi

Murillo, kulübü Sampdoria ile görüşerek düzenli forma şansı bulamadığını belirtip Galatasaray’ın yaptığı teklifi değerlendirmek istediğini iletti. G.Saray’ın ilk teklifine ‘ret’ yanıtı veren İtalyan kulübü de sezon başında 12 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek aldığı Murillo’nun düzenli forma giymesi ile değer kazanması adına Kolombiyalı oyuncunun da isteği üzerine bu kez ‘Evet’ dedi.

Galatasaray'dan süre istediler

Sampdoria yönetimi Galatasaray’dan sadece resmi imzaların atılması adına süre istedi. Stoperdeki ilk tercihi Alex Ferreira’nın sakatlanması üzerine bir alternatif arayan Cenova ekibi, Murillo’nun, yeni transfer yapıldıktan sonra imza atmasını istedi. Bu isteğe ‘evet’ yanıtını veren Galatasaray yönetimi bu süreçte yabancı kontenjanında yer açmaya çalışacak.