Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 600 bin Euro’luk alacağını erteledi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, örnek bir karar imza attı. Terim, 600 bin Euro’luk (yaklaşık 4.5 milyon TL) alacağını öteledi. Fatih Terim bu kararını yönetime iletti.

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2020 09:06
Değiştirme Tarihi: 13.05.2020 09:06
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 600 bin Euro’luk alacağını erteledi

Yönetime mesaj gönderen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 600 bin Euro’luk (yaklaşık 4.5 milyon TL) alacağını öteledi. Tecrübeli çalıştırıcı, "Futbolculara ödeme yapılmadığı dönemde ben de para almam. Onlara ne zaman ödeme olursa bana da o zaman yaparsınız" ifadelerini kullandı.Galatasaray'da tüm personel ve yardımcı antrenörlere nisan ile mayıs maaşları ödenirken, teknik direktör Fatih Terim'den önemli bir fedakârlık geldi.

Yönetime haber gönderen tecrübeli çalıştırıcı, "Futbolculara ödeme yapılmadığı dönemde ben de para almam. Onlara ne zaman ödeme olursa bana da o zaman yaparsınız" dedi.

Terim böylece iki aylık toplam 600 bin Euro (yaklaşık 4.5 milyon TL) alacağını öteledi. Bu arada Terim, gelecek sezon için takım bütçesinin daha da düşürülmesi konusunda arayışlarını sürdüren yönetimle birlikte hareket edecek.

Tecrübeli hocanın yeni sezonda yerli ve genç isimler üzerinde durarak yönetimin elini rahatlatacağı kaydedildi. (Sabah)