Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Galatasaray sorgulanmalı'

"Galatasaray sorgulanmalı"

Aziz Yıldırım, 3 Temmuz’da Fenerbahçe’nin başına gelenlerin biraz üstüne gidilirse Galatasaray’a FETÖ sebebiyle gelebileceğini iddia etti, “Galatasaray’daki FETÖ sorgulanması yapılmalı” dedi.

25.08.2016 04:13

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ezeli rakipleri Galatasaray için oldukça ilginç iddialarda bulundu.

Başkan Yıldırım, “2009-2010 sezonunu incelesinler. Bir menajerin hangi kulüpte ne kadar oyuncusu var. 1998 senesinden itibaren bütün şampiyonluklar incelensin. Savcılık soruşturması açılsın. 3 Temmuz’da Fenerbahçe’nin başına gelen biraz üstüne gidilse Galatasaray’a FETÖ sebebiyle gelir. Galatasaray’daki FETÖ sorgulanması yapılmalı. Kendisinin ‘Himmetlerle, dualarla kaldıralım’ diye sözü var” diye konuştu.

Birçok insandan şikayetçi olduklarını da vurgulayan Yıldırım, “Şikayetçi olduğumuz insanlar var. Lutfi Arıboğan’dan, Mehmet Helvacı’dan, o dönem TFF’de görev yapan ve Galatasaray’a geçenlerden şikayetçiyiz. Herkesten şikayetçiyiz” ifadelerini de kullandı.

‘TFF’ye büyük davalar açacağız’
“TFF ile mahkemeler başlıyor. Hakkımız olanları maddi olarak alacağız. UEFA sizi Şampiyon Ligi’ne TFF göndermedi diyor. Biz de TFF ile görüşeceğiz ve maddi kayıplarımızı isteyeceğiz. Anlaşamazsak, davaları açacağız. 40-50 milyon için açmayacağız. Daha büyük davalar bekliyoruz. Dönemin Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın Fenerbahçe’ye sözü vardı. Eğer bu davada siyasi bir olay ortaya çıkarsa, Aziz Yıldırım’a iadenin ilk savunucusu ben olacağım. Aziz Yıldırım suçsuz çıkarsa, CAS’ta davayı kazanırsa cebimden 45 milyon dolar ödeyeceğim dedi. Onu da bekliyoruz.”

‘CAS kararı değişti’
“Ben CAS’a gittim ve 17-25 Aralık’ın geleceğini açıkladım. Keşke kasetleri alabilsek de izletsem. Son gün CAS’ta 2’ye 1 lehimize çıkacaktı. Sabaha aleyhimize çıktı. Nasıl olduğunu biliyoruz.”

‘Silahlı saldırı geniş bir olay’
“Fenerbahçe, Rize’de liderliğe yükselmişti. Saldırıdan sonra yabancı futbolcular ülkeden ayrılmak istediler. Sonrasında da kötü puanlar kaybettik ve şampiyonluğu verdik. Silahlı saldırı konusu çok geniş bir olay.”

Yorumlar | 0
üye profil