Galatasaray sınırı aştı!

Galatasaray sınırı aştı!

Galatasaray'da bütçe sınırı aşıldı. Gitmeyen futbolcular için çare düşünülüyor...

Eren Derdiyok’un alınmasının ardından, Tarık, Olcan, Umut ve Endoğan’ın takımdan ayrılmaması sıkıntı yarattı. Galatasaray’ın UEFA’ya verdiği 65 milyon Euro’luk bütçe sınırı, 3 milyon Euro ile şimdiden aşıldı.

Galatasaray'da Eren Derdiyok'un transferi ve kadro dışı bıkakılan 4 futbolcunun takımdan henüz gitmemesi, UEFA'nın kulübe koyduğu 65 milyon Euro'luk yıllık bütçe sınırının aşılmasına neden oldu. Eren'in Kasımpaşa'dan alınmasıyla sınır yaklaşık 3 milyon Euro ile geçildi. Sarı kırmızılıların bir an önce Tarık Çamdal, Olcan Adın, Umut Bulut ve Endoğan Adili ile yollarını ayırması gerekiyor. Yönetim, bu nedenle "Size teklifler var. Artık bunları değerlendirin ve ayrılın" mesajı verdi.

Nazifoğlu ve Özbek görüştü
Olcan Adın'ı Bursaspor, Umut Bulut'u Kasımpaşa ile Kardemir Karabükspor ve Tarık Çamdal'ı da Kayserispor ile Eskişehirspor kulüpleri istiyor. Ancak, Galatasaray'da çok daha iyi para kazanan bu futbolcular, kendilerine gelen bu teklifleri değerlendirmeye bile almış değil. Maliyetleri 10.5 milyon Euro olan dört ismin takımdan gitmesi için Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek, futbolcuların menajerleriyle görüştü.

Yönetim, Tarık, Olcan ve Umut'un as futbolculardan dahi yüksek garanti ücret aldığını belirtip, "Bu yüzden bunları yedek olarak kulübe de tutamayız" diyor.

Kadro dışılar as oyunculardan fazla alıyor
Galatasaray'da bütçeyi dengelemek için kadro dışı bırakılan ve kendilerine kulüp bulmaları istenen dört futbolcu, kendi mevkilerindeki as futbolculardan daha yüksek garanti ücret alıyor.

İşte o rakamlar:
As futbolcu Yasin Öztekin: 1.1 milyon EuroKadro dışı Olcan Adın: 1.8 milyon EuroAs futbolcu Bruma: 1.2 milyon EuroKadro dışı Umut Bulut: 1.8 milyon EuroAs futbolcu Linnes: 950 bin EuroKadro dışı Tarık Çamdal: 1 milyon 391 bin Euro(Hürriyet)

Görüntülenme : 1832 Yayınlanma Tarihi: 07/08/2016 11:51:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin