Galatasaray Serdar Aziz için FIFA'dan tazminat alabilir

Galatasaray Serdar Aziz için FIFA'dan tazminat alabilir

2011'de FIFA’nın yürürlüğe soktuğu Kulüpleri Koruma Programı kapsamında, Galatasaray’ın A Milli Takımın Hırvatistan maçında sakatlanan Serdar Aziz için tazminat alması mümkün

2011'de FIFA’nın yürürlüğe soktuğu Kulüpleri Koruma Programı kapsamında, Galatasaray'ın A Milli Takımın Hırvatistan maçında sakatlanan Serdar Aziz için tazminat alabileceği ortaya çıktı.

Galatasaray’ın yen sezon transferlerinden Serdar Aziz’in sakatlanması takım için ciddi bir sorun oluşturdu.

4.5 milyon bonservis bedeliyle Bursaspor'dan transfer edilen Serdar Aziz'in sakatlanması Galatasaray'ın canını sıkıyor. Galatasaray'ın bu sorunla ilgili nasıl bir yol izleyeceği ise ayrı bir merak konusu... Sarı-kırmızılı ekibin Serdar Aziz, milli takımda sakatlandığı için FIFA'dan bir tazminat alması yönetimin gündeme aldığı bir seçenek olarak duruyor.

2011'de yürürlüğe giren FIFA Kulüpleri Koruma Programı kapsamında, Galatasaray'ın Serdar Aziz için tazminat alabilmesi mümkün görünüyor.

FIFA’nın Kulüp Koruma Programı'nda, milli takımlarda yaşanan ve en az 28 gün süren sakatlıklarda kulüpleri mağdur etmemek için tazminat ödenmesini öngören bir hüküm bulunuyor. Bu bağlamda Galatasaray'ın Serdar  Aziz için FIFA’dan tazminat alması mümkün gibi durmakta.

FIFA’nın  2011’de yürürlüğe soktuğu Kulüpleri Koruma Programı kapsamında, 2013 yılında Real Madrid'de forma  giyen Brezilya Milli Takımı'nda sakatlanan Marcelo için FIFA İspanyol devine tazminat ödemesi yapmıştı.

Galatasaray da Hırvatistan ile oynanan Dünya Kupası Avrupa Grup Eleme maçında sakatlanan Serdar Aziz için FIFA'dan tazminat alabilir. Ancak bu tazminatın ödenmesi Serdar Aziz'in sakatlığının geçip tekrardan sahaya dönmesi için 28 günü geçmesi  gerekiyor. Sakatlık durumunun 28 gün sürmesi halinde Galatasaray, bu tazminatı alacak.

Eğer Galatasaray'ın başvurusu FIFA tarafından kabul edilirse, sarı-kırmızılılara Serdar Aziz'in oynamadığı dönemin parası ödenecek.

.

Görüntülenme : 1248 Güncelleme Tarihi: 11/09/2016 14:46:47
Yayınlanma Tarihi: 11/09/2016 14:46:37

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin