Sneijder'in yerine o geliyor!

Her transfer döneminde Wesley Sneijder'in Türkiye ve Avrupa basınında başka kulüpler ile anılması nedeniyle Galatasaray yönetimi bir B planı hazırladı.

Yayınlanma Tarihi: 24.01.2014 09:40
Değiştirme Tarihi: 24.01.2014 11:41
Sneijder'in yerine o geliyor!

Alınan bilgilere göre Galatasaray Hollanda Milli takımının bir başka yıldızı ve Hamburg'ta forma giyen Rafael van der Vaart için ilk girişimlerini gerçekleştirdi. Mali yönden zor günler geçiren Hamburg Rafael van der Vaart'in 2015'te kontratı sona ermesinden dolayı, Hollandalı yıldızın satışından sadece sezon sonunda yüksek miktar da para elde etme şansına sahip. Bir yönden van der Vaart'in veliahtı Hakan Çalhanoglu'nda bulmuş olan Hamburg kulübü, Galatasaray'in Türk Milli futbolcu için yaptığı teklifi son dönemde reddetmişti ve Hakan'ın kontratını 2018'e kadar uzatmaya karar vermişti.

Wesley Sneijder'in her ne kadar Galatasaray'da mutlu olduğunu söylese de, Dünya Kupası'ndan sonra bir daha Avrupa'ya transfer olmayı düşündüğü iddia edilmesi sebebiyle Galatasaray yönetimi van der Vaart alternatifi ile şimdiden tedbirleri almaya başlamış gibi gözüküyor.

Wesley Sneijder gibi Ajax ve Real Madrid forması giymiş olan Rafael van der Vaart, ilk Almanya macerasında Hamburg forması giymesinden sonra Tottenham'a transfer olmuş ve 2012-2013 sezonun başında 13 milyon Euro'ya yeniden Hamburg'un yolunu tutmuştu.

109 kez Hollanda Milli takımının formasını giymiş olan 30 yaşındaki Rafael van der Vaart bu sezon Bundesliga'da 14 maçta forma giydi, 7 gol attı ve 6 asist yaptı.

TurkFutbol.Com