Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray küme düşecek mi?

Galatasaray küme düşecek mi?

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray LH ve Fenerbahçe Ülker final serisi ve son maçta yaşananlar hakkında konuştu.

20.06.2014 18:04

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray LH ve Fenerbahçe Ülker final serisi ve son maçta yaşananlar hakkında konuştu.NTV Spor canlı yayınında soruları yanıtlayan Demirel'in sözleri şöyle;"Böyle bir karar sadece basketbolda değil, Türk sporunda ilk kez görülüyor.  Ben böyle bir karar beklemiyordum. Biz maçla ilgili tedbirleri açıklamıştık. Can güvenliği yok diye maça gitmemek bahane değildir. İstanbul'un göbeğinde, en modern salonlardan birinde öyle şeyler olmaz. Özkan Olcay'ı arayarak alınan kararın yanlış olduğunu belirttim. 5. maçla ilgili karara karşı yapılacak şey, Tahkim Kurulu'na başvurmaktı."Serinin ilk iki maçında ortam gayet güzeldi ve dostane bir ortam vardı. Başkan Ünal Aysal'ı aradım o da "Gerekli şartlar sağlanmazsa, salon boşaltılmazsa gelmeyeceğiz" dedi. Ben bu kararı Türk sporu için ama özellikle de Galatasaray tarihi açısından yanlış buluyorum. 5. maçla ilgili karar benim değil, Disiplin Kurulu'nun kararıydı. Benim böyle bir şeye karar verme yetkim yok."

"Abdi İpekçi ile Arena'da yaşananlar..."Abdi İpekçi'deki olaylarla, Ülker Arena'daki olaylar bir değil. Dolayısıyla birine saha kapatma, birine para cezası verildi.  Ben maça saatler kala MHK'ye "Hakemleri değiştirin" diyemem.  Final serisinin 7. maçına gelince mi hakemler şaibeli oluyor? Böyle bir şey olamaz. Biz şikayetlere göre değil, gözlemci raporlarına göre hareket ediyoruz.  Biz işimizi doğru, dürüst ve prensiplere göre yürütüğümüzü düşünüyoruz. Ünal Aysal'ın beni istifaya davet ettiği haberi doğru değil. Benim hakkımda final oynayan iki ekip de basın toplantısı yapıp şikayet ediyorsa, biz işimizi doğru yapıyoruz demektir. G.Saray küme düşecek mi?Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'in şampiyonluğu tahminen 1 saat içinde açıklanır. Galatasaray'ın sahaya çıkmaması ile ilgili dosya, Disiplin Kurulu'na gidecek. Ligden çekilmek demek, böyle büyük bir kulübün en alt kümeye düşmesi demek. Küme düşme gibi bir durum söz konusu değil.Galatasaray'ın ligden çekileceğini de düşünmüyorum. O söylemler bir anlık ağızdan çıkan söylemlerdir. Galatasaray'ın maça çıkmaması, Avrupa'da da şaşkınlıkla karşılandı.
Yorumlar | 0
üye profil