Juventus'un yıldızına G.Saray'dan komik teklif

Galatasaray bir yandan şampiyonluk mücadelesi verirken; diğer bir yandan seçim telaşına düşmüş durumda.

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2015 13:16
Değiştirme Tarihi: 01.04.2015 13:38

Duygun Yarsuvat yönetiminde yer alan Abdürrahim Albayrak ve Sportif A.Ş'de görev yapan Ali Dürüst'ün yeni seçilecek olacak yönetimde de yer alması beklenirken bir yandan da sarı-kırmızılı kulüp ile ilgili transfer iddiaları gelmeye başladı.

Sezon sonu transfer döneminin yaklaşmasıyla beraber, Avrupa piyasasının usta menajerleri birbiri ardında açıklamalar yapmaya başladı. Bu açıklamalardan biri de Sebastian Giovinco'nun menajeri D'Amico ile ait. Cesare Prandelli'nin Galatasaray'da görev yaptığı dönemde Giovinco'nun transferi için Galatasaray ile Juventus arasındaki köprüyü kuran D'Amico, "Galatasaray ile uzun bir süre transfer için görüştük. Bu transfer için 2 kez İstanbul'a gittim ve yetkililer ile bir takım konular hakkında konuştuk. Prandelli bu transferi çok istedi ancak Türk kulübü Juventus'a komik bir teklif yaptı ve bu transfer gerçekleşmedi" şeklinde konuştu.

Galatasaray'a transferi gerçekleşmeyen Sebastian Giovinco, Amerikan Ulusal Futbol Ligi ekiplerinden Toronto’yla anlaştı. Start alan ABD MLS Ligi'nde şu ana kadar 3 maça çıkan Giovinco'nun Toronto'dan aldığı yıllık ücret resmi olarak açıklanmasa da İtalyan basınına göre bu rakam 3.5 milyon euro civarında...

Kaynak: Sporx