Galatasaray'ın yeni yıldızı Mostafa Mohamed, Salah'ı geride bıraktı

Galatasaray'a devre arası Mısır'dan transfer olan Mostafa Mohamed, ülkesinin basınında da gündem oldu. Genç golcü, Liverpool'da forma giyen vatandaşı Mohamed Salah'ı geçerek yeni takımında en iyi başlangıcı yapan Mısırlı futbolcu oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2021 14:56
Değiştirme Tarihi: 02.03.2021 14:56
Galatasaray'ın yeni yıldızı Mostafa Mohamed, Salah'ı geride bıraktı

Kısa sürede takıma sağladığı uyumla 40 yıllık G.Saraylı yakıştırmaları yapılan Mostafa Mohamed, ülkesinin basınında da övülüyor. 'kora11' isimli internet sitesinde 'Mohamed Salah'ın başaramadığını başardı' başlığıyla habere konu olan Mohamed'den şu şekilde bahsedildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"Avrupa'daki Mısırlılar için tarih yazmaya devam ediyor. Rakamlar onun yaşayan Mısır efsanesi Mohamed Salah'ı geçtiğini gösteriyor. B.B. Erzurumspor'a 2 gol atan ve 6 gole ulaşan Mostafa, tarih boyunca bunu başaran ilk Mısırlı profesyonel futbolcu oldu. Salah, Basel'le profesyonel olduktan sonra ilk 6 maçta sadece 2 gol atabilmişti."

Mostafa Mohamed ile ilgili haber yapan tek site kora11 değildi. Bir başka Mısır sitesi olan emaratalyoum.com'da da "Mostafa Mohamed, Salah'ı yendi ve yeni bir dünya yıldızı rezervine sahip olduğunu gösterdi" başlığıyla benzer istatistiklere yer verildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Daha önce Türkiye'de başarılı bir kariyere imza atan Mısır'ın eski kaptanı El Saka, Mostafa'ya yaptığı tavsiyeleri On Sport FM'e şöyle anlattı:"Mısırlı profesyonellerin engelinin adaptasyon olduğunu ve oradaki insanların Mısır'a olan sevgisi nedeniyle Türkiye'de adapte olmanın kolay olduğunu söyledim."

GHARIB: İYİ Kİ ASLAN OLDU

Mısır Olimpiyat Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Shawki Gharib, Mostafa Mohamed'in hedefinin Premier Lig olduğunu belirterek, "Türkiye'ye gittiği için mutlu oldum. Çünkü Galatasaray kendisine gelen Fransız teklifinin (St. Etienne) aksine şampiyonluklar için yarışıyor." dedi.

Kaynak: AKŞAM