Galatasaray'ın Henry Onyekuru transferinde flaş gelişme!

Süper Lig'de ilk yarıyı büyük hayal kırıklığıyla tamamlayan ve 27 puanla 7. sırada tamamlayan Galatasaray'da transfer hareketliliği tüm hızıyla sürüyor. Hücum hattını güçlendirmek isteyen ve bu doğrultuda eski yıldızı Henry Onyekuru'nun transferi için bastıran sarı kırmızılılarda bu transferde sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2020 19:39
Değiştirme Tarihi: 02.01.2020 19:39
Galatasaray'ın Henry Onyekuru transferinde flaş gelişme!

Galatasaray, Süper Lig'in ilk devresini 27 puanla 7. sırada tamamlayarak büyük hayal kırıklığı yaşarken ikinci yarıda benzer bir senaryoyu yaşamamak üzere 4 Ocak'ta başlayacak transfer dönemi öncesi hareketlilik başladı. Hücum hattını güçlendirmek amacıyla eski yıldızı Henry Onyekuru'yu renklerine bağlamak için bastıran sarı kırmızılılarda bu transferde sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Akşam'da yer alan habere göre Radamel Falcao transferinde Galatasaray yönetimiyle yakın ilişkiler kuran ve Henry Onheyekuru'nun gidişine onay veren Monaco'nun sarı kırmızılı kulübe 4 futbolcu daha teklif ettikleri ortaya çıktı.

Leonardo Jardim'in yerine göreve gelen ve ikinci yarı için kolları sıvayan Robert Moreno'nun talimatı doğrultusunda transfer çalışmalarını başlatan Monaco'nun Moussa Sylla, Nabil Alioui, Boschilia, Balde Keita gibi isimleri satış listesine koyduğu öğrenilirken, İkinci Başkan Oleg Petrov'un bu 4 futbolcuyu Galatasaray yönetimine sunduğu belirtildi.

Monaco alt yapısından yetişen 20 yaşındaki Sylla'nın gidişine onay veren Fransız devinin genç forvetin yanı sıra, ileri uçta hem kanatlarda hem de gol noktasında oynama yeteneklerine sahip olan Alioui'yi de gözden çıkardığı kaydedilirken, Petrov'un maaşlarının karşılanması halinde Balde Keita ve Gabriel Boschilia'yı da bırakabileceği ifade edildi.

Galatasaray yönetiminin bu isimleri Fatih Terim'e ilettiği anlaşılırken, tecrübeli teknik adamın scout ekibine talimat verdiği söylendi.