Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray'ın eski yıldızı Elmander'e büyük ayıp!

Galatasaray'ın eski yıldızı Elmander'e büyük ayıp!

Manchester United'ın yıldızı Zlatan İbrahimovic, İsveç'te 11. kez "yılın futbolcusu" seçildi. Galatasaray'ın eski futbolcusu Elmander törene davet edilmedi.

22.11.2016 12:05

İbrahimoviç, Stockholm'deki Globen Arena'da gerçekleştirilen törende  ödülünü aldı.  İsveç Futbol Federasyonu tarafından sürpriz yapılan törende,  İbrahimoviç'in heykelinin Stockholm'de bulunan Friends Arena Stadı'nın yanına dikileceği açıklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Törende konuşan Zlatan İbrahimoviç, 11. kez "Altın Top Ödülü"ne layık  görülmekten dolayı çok sevinçli olduğunu söyledi.

Ünlü oyuncu, "İsveç'te kendime ait 11 kişilik bir takımım oldu."  diyerek espri yaptı.

İsveç Milli Takımı'nın iç saha maçlarını yaptığı 50 bin kişilik  Friends Arena Stadı'nın yanına heykelinin dikileceğinin açıklamasının kendisi  için büyük bir sürpriz olduğunu vurgulayan İbrahimoviç, "Malmö'nün Rosengard Mahallesi'nden çıkan bir gencin heykeli başkente dikilecek. Heykeller ölen  kişiler için dikilir ama benim heykelim yaşarken dikiliyor. Ben öldükten sonra da  heykelim beni hatırlatmaya devam edecek. İsveç halkına teşekkür ediyorum. Onların  desteği olmasaydı bu başarıları yakalayamazdım." diye konuştu.

Sadece sarayının eksik kaldığını dile getiren İbrahimoviç, sonraki bir  tarihte sarayının yapılacağını ve Arena statlarından birine adının da  verileceğini umduğunu sözlerine ekledi.

Törende "Yılın Hakemi Ödülü" ise FIFA kokartlı hakem Stefan  Johannesson'a verildi.

Elmander törene davet edilmedi
Galatasaray'ın eski futbolcularından Johan Elmander, geceye davet  edilmemesine tepki gösterdi. İsveç basınına konuşan Elmander, "15 yıl 85. kez milli takım formasını  giydim. Milli takımı bıraktıktan sonra kendimi unutulmuş ve terk edilmiş gibi  hissettim." ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil