Galatasaray'ın borcu açıklandı! Tam 2 milyar 123 milyon lira

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, 30 Eylül itibariyle kulüp ve bağlı ortaklıklarının net borcunun 2 milyar 123 milyon TL olduğunu açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 18:04
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 18:04
Galatasaray'ın borcu açıklandı! Tam 2 milyar 123 milyon lira

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında Bankalar Birliği ile yapılan görüşmeler ve mali konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Kulübün 5 tane ana geliri olduğunu belirten Kançal, "Pandemiyle birlikte yayın gelirlerimizde aksamalar oldu. İsim, reklam ve sponsorlukta da sıkıntılarımız var. Mevcut sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Gişe hasılatımız tamamen bitti. Pandemiden dolayı mağazalarımız kapandı. UEFA gelirimiz var. Bu sene katılamadı ama bir önceki sene UEFA kupalarına katıldığımızdan dolayı UEFA gelirlerine hak kazanmamıza rağmen UEFA bize hak kazandığımız gelirlerimizin bir kısmını ödeyemeceğini belirten mektup yazdı. Bize özel değil, tüm kupalara katılma hakkı kazanmış kulüplere bu zararını pay ederek dağıttı. Bunu burada ilk defa söylüyorum. Pandeminin spor camiasına verdiği zararı anlamanız açısından bu bilgiyi paylaştım" diye konuştu.

Etiketler: galatasaray - borç - haber - spor