Galatasaray, Fatih Öztürk'ü transfer etti

Galatasaray Kulübü, Kasımpaşa forması giyen kaleci Fatih Öztürk'ü transfer ettiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 17:23
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 17:23
Galatasaray, Fatih Öztürk'ü transfer etti

Deneyimli kaleci ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Galatasaray, Fatih Öztürk'e her yıl için 4 milyon TL net ücret ödeyecek.

İşte Galatasaray'ın KAP'a yaptığı açıklama;

Profesyonel Futbolcu Fatih Öztürk ile 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşma gereği Şirketimiz futbolcuya her bir sezon için net 4.000.000 TL tutarında sabit transfer ücreti ödeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber ile ilgili metin girin!.

"HERKESİN OLMAK İSTEYECEĞİ YERDEYİM"

Transferin ardından konuşan Fatih Öztürk, "Çok farklı duygular içindeyim. Burası Türkiye'nin en önemli kulübü. Burası Türkiye'nin futbol anlamında çatısı. Herkesin olmak isteyeceği yerdeyim. Her taraftarımız gibi, her sabah uyandığımda şampiyon gibi uyanıp, şampiyon gibi çalışıp, elimden geleni yapıp onları mutlu etmeye çalışacağım." diye konuştu.

"İLK MAÇIM YILLAR ÖNCE GALATASARAY'A KARŞIYDI"

Galatasaray formasıyla en iyi performansını sürdüreceğini dile getiren başarılı file bekçisi, "İlk maçım yıllar önce Galatasaray'a karşı Türkiye Kupası'ndaydı. Galatasaray ile serüven orada başladı. Burasının benim için farklı bir ambiyansı var. Bu statta her zaman ayrı hislerim oldu. Artık bu statta az önce de başkanımızın dediği gibi, penaltıları Galatasaray camiası için çıkaracağım, onlar için kurtarış yapmaya çalışacağım. Bu stat benim için performans açısından her zaman özel olmuştur. İnşallah bu forma altında bu performansı sergilemeye devam edeceğim." diyerek sözlerini noktaladı.