Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Muslera'ya destek sürüyor!

Muslera'ya destek sürüyor!

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aktar, "Geçen sezon şampiyon olmamızda yüzde 100 payı olan kalecimiz Muslera, iki ayrı maçta iki ayrı hata yaptı. Hata, insanlar için bunlar olabilir" dedi.

25.08.2015 16:03

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar,  sezonun ilk iki haftasında yediği hatalı gollerle eleştirilen kaleci Fernando  Muslera'ya destek verdi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Aktar, Uruguaylı kalecinin geçen  sezon alınan kupalardaki katkısına vurgu yaparak, "Gördüğüm kadarıyla geçen sezon  şampiyon olmamızda yüzde 100 payı olan kalecimiz Muslera, iki ayrı maçta iki ayrı  hata yaptı. Hata, insanlar için bunlar olabilir. Bunun için buradan geri dönüp,  kulüpte kriz üretmek gereksiz" diye konuştu.

İrfan Aktar, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun eleştirildiğinin  hatırlatılması üzerine, "Kalecimiz hata yaptı diye, Hamza hocayı eleştirmemiz  veya kendisine 'kötü hoca' dememiz söz konusu olamaz. Hocamız, daha iyi sonuçlar  almak için çalışacaktır" görüşlerini aktardı.

"Cüneyt Tanman'ı hatalı görüyorum" 

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, sarı-kırmızılı kulübün yönetim  kurulu üyesi Cüneyt Tanman'ın köşe yazarlığı yaparak, futbol takımı teknik  heyetini ve oyuncularını eleştirmesinin Galatasaray geleneklerine aykırı olduğunu  kaydetti.

Aktar, Tanman'ın hatalı olduğunu dile getirerek, "Yaptığı davranış  doğru değil. Böyle bir şey Galatasaray camiasında yapılmaz. Bizim  geleneklerimizde, göreneklerimizde ve yaşadıklarımızda yönetim kurulu üyeleri  kulüple ilgili alışveriş yapmazlar, köşe yazısı yazmazlar. Bunun için Cüneyt  Tanman'ı hatalı görüyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Dursun Özbek'in Tanman'ın yönetim kurulu üyeliğinden  ayrılmasını tavsiye ettiğini belirten İrfan Aktar, "Doğrusu da budur. İkisinden  birini seçmeniz lazım. Ya köşe yazarlığına ya da yönetim kurulu üyeliğine devam  edeceksiniz. İkisi bir arada olmaz. Başkan doğrusunu yapmış ama konu nereye bağlanır bilmiyorum" şeklinde konuştu. 

Yorumlar | 0
üye profil