Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray'dan Taffarel'e teşekkür

Galatasaray'dan Taffarel'e teşekkür

Galatasaray, kulüp tarihinde önemli bir yere sahip olan Brezilyalı futbol adamı Taffarel için teşekkür mesajı yayınladı. Sarı-Kırmızılılar ile hem oyunculuk, hem de antrenörlük zamanında önemli başarılar yaşayan Taffarel, ülkesine dönme kararı almıştı.

19.07.2016 15:47

Galatasaray Kulübü, takımdan ayrılan kaleci antrenörü Claudio Taffarel için teşekkür mesajı yayınladı.Sarı-Kırmızılılar'ın tarihinde hem oyunculuk, hem de antrenörlük kariyerinde yaşadığı başarılarla önemli bir yere sahip olan Brezilyalı futbol adamı için yayınlanan bildiride şu ifadeler kullanıldı:"1990 yılıydı... İtalya'daki Dünya Kupası sırasında Iosif Rotariu, Galatasaray ile anlaşmış ve ilk kez bir futbolcu, Dünya Kupası'nda forma giydikten hemen sonra Türkiye'ye gelmişti.Alışık olmadığımız bir durumdu... 1998'de "Kupadan Türkiye'ye" transferlerin en sükselisi gerçekleşti. Başlarda kimse ihtimal vermemişti. Ne de olsa 1994 Dünya Kupası'nın dramatik finalinin kazanan figürü, Fransa 98'de finale yürüyen Brezilya'nın eldiveniydi.Teşekkürler Tafo! https://t.co/DJL6oCyrOT pic.twitter.com/TVYm9tbYyX— Galatasaray SK (

GalatasaraySK) July 19, 2016Dünya yıldızıydı, çabuk sevildi. Türk kültürüne uyumu onun daha da sevilmesine neden oldu.Çok güzel "çok güzel" diyen adam 2004-05 sezonunda kısa süreliğine Gheorghe Hagi'nin yardımcısı olarak görev yaptı. 2011'de ise bu kez Fatih Terim'in ekibinde yer aldı. Acil durum butonuna basıldığında hep o ön plana çıktı. 5 yılın ardından bu kez 19 Temmuz 2016'da resmen ve bir kez daha ayrılık nikahı kıyıldı."İyi kaleci olarak değil, iyi insan olarak hatırlanmak istiyorum" demişti ama Galatasaray taraftarı onu her zaman ""Hem çok güzel bir kaleci hem de çok güzel bir insan olarak" hatırlamaya devam edecek... Kariyerine Brezilya'da devam etme kararı alan Taffarel'e kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz."

Yorumlar | 0
üye profil