Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray'dan imalı kutlama! Lucescu açıklaması şaşırttı

Galatasaray'dan imalı kutlama! Lucescu açıklaması şaşırttı

Galatasaray, A Milli Futbol Takım'la anlaşan Mircea Lucescu ile ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

03.08.2017 18:06

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek önceki hafta başında Mircea Lucescu'nun sarı kırmızılılara sportif direktör olması yönünde görüşmeler yapmak için Romanya'ya giderek tecrübeli teknik adamla bir görüşme gerçekleştirmişti.

Bu arada TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Şenol Güneş'ten olumsuz cevap alınca, rotayı Lucescu'ya çevirmiş dün yapılan görüşmeler sonucunda A Milli Takımı'n teknik direktörlüğü konusunda anlaşma sağlandığı açıklanmıştı. 

Bu durum üzerine Lucescu, sahada olmak istediğini belirterek Galatasaray'ın teklifini reddetti ve A Milli Takımı'n başına geçmeyi kabul etti. 

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Galatasaray, resmi internet sitesinden durumu özetleyen bir açıklama yaptı:

Kulübümüz tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu henüz Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yolları ayırma kararı almadan önce, Sayın Mircea Lucescu’ya Sportif A.Ş. bünyesinde üst düzey yöneticilik teklifi yapılması yönünde bir adım atılmıştı. Ancak bu konudaki istişareler sürerken Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, kendisine Türk Milli Takımı’nın teknik direktörlüğü görevini teklif etti. Sayın Lucescu da bu teklifi değerlendirerek görevi kabul etti. Sayın Lucescu’ya Milli Takım’da başarılar diler, yaşanan süreci spor kamuoyunun takdirine sunarız.

Yorumlar | 0
üye profil