Galatasaray'dan iki transfer birden: Jens Stryger Larsen ve Berkan Kutlu

Galatasaray, Jens Stryger Larsen ve Berkan Kutlu’yu da transfer etti. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, sarı kırmızılılar, Danimarkalı sağ bek Larsen ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Yayınlanma Tarihi: 19.07.2021 13:15
Değiştirme Tarihi: 19.07.2021 13:15
Galatasaray'dan iki transfer birden: Jens Stryger Larsen ve Berkan Kutlu

Larsen için üç hafta önce Udinese ile masaya oturan yönetim, 4 milyon Euro bonservis bedeli sonrasında beklemeye geçmişti. Akabinde yönetici Işıtan Gün yeniden görüşmelere başladı ve 3.2 milyon Euro’da el sıkıştı.

Sarı kırmızılılar 30 yaşındaki Danimarkalı sağ beke ise yıllık 1.6 milyon Euro garanti para verecek. Jens Stryger Larsen’in yarın İstanbul’a geleceği ve sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi sözleşmeyi imzalayacağı ifade edildi.

ERKAN KUTLU İÇİN 3 MİLYON EURO

Galatasaray, Berkan Kutlu için de anlaşmaya vardı. Sarı kırmızılılar, Alanyaspor Kulübü ile yaptığı görüşmelerde 3 milyon Euro’luk bonservis bedeli konusunda el sıkıştı. Galatasaray Kulübü ayrıca, 23 yaşındaki merkez orta saha oyuncunun sonraki satışından da Alanyaspor’a yüzde 20 pay verecek.

Cimbom ayrıca, Berkan Kutlu’yu Hollanda ekibi PSV ile oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu karşılaşmalarının kadrosuna da alabilecek. (NTV Spor)