Galatasaray'dan Halil Dervişoğlu için flaş transfer atağı! Diagne gözden çıkarıldı...

Galatasaray'da geçtiğimiz sezonun ikinci dönemini kiralık geçiren Halil Dervişoğlu, Galatasaray'ın transfer gündeminde yer almaya başladı. Sezonun ikinci yarısında gösterdiği performansla dikkat çeken Halil Dervişoğlu için Galatasaray harekete geçti. İngiliz ekibi Brentford'a takas önerisiyle giden ve Mbaye Diagne'yi öneren Galatasaray'ın teklifi reddedildi.

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2021 11:23
Değiştirme Tarihi: 06.06.2021 11:23
Galatasaray'dan Halil Dervişoğlu için flaş transfer atağı! Diagne gözden çıkarıldı...

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Galatasaray 'da kiralık olarak geçiren Halil Dervişoğlu, transferin gözdesi haline geldi. 21 yaşındaki forvetin bonservisini elinde bulunduran Brentford, yıldız futbolcuyu kolay bırakmak istemiyor. 73 yıl aradan sonra Premier Lig'e yükselmeyi başaran kırmızı-siyahlılar, yükselen form grafiğiyle A Milli Takım'ın EURO 2020 kadrosunda kendine yer bulan Halil'i 8-10 milyon euro bandından aşağı bir ücretle elden çıkarmayı düşünmüyor.

Mbaye Diagne önerisi kabul görmedi

Türkiye'den başka talipleri de olan Halil'in EURO 2020'de forma giyip, başarılı bir performans sergilemesi halinde fiyatın daha da yukarı çıkabileceği ifade ediliyor. beIN Sports'un haberine göre; Halil'i kadrosunda tutmak isteyen Galatasaray'ın Brentford'a Mbaye Diagne'yi önerdiği ancak bu teklifin karşılık bulmadığı kaydedildi.

Bonservis bedeli 10 milyon Euro

Sarı Kırmızılıların yeniden kiralama formülünü devreye sokmayı düşündüğü ancak Brentford'un yıldız futbolcuyu kiralamaya yanaşmadığı belirtiliyor. Brentford'un Halil için belirlediği bonservis bedeli ise 10 milyon Euro.