Galatasaray'dan flaş Belhanda kararı! Sözleşmesi uzatılacak...

Galatasaray'da yeni sezonda takımda düşünülmeyen isimler arasında yer alan Belhanda için flaş bir kararın ortaya atıldığı gündeme geldi. Son haftalarda gösterdiği performansla takımda olmak istediğini belirten Belhanda, yönetimin fikrini değiştirdi.

Yayınlanma Tarihi: 26.09.2020 10:03
Değiştirme Tarihi: 26.09.2020 10:03
Galatasaray'dan flaş Belhanda kararı! Sözleşmesi uzatılacak...

Galatasaray'da yeni sezon kadro planlamasında düşünülmeyen Belhanda için flaş bir karar alındı. Son haftalarda gösterdiği performansla yönetimin fikrini değiştiren Belhanda'yla sözleşme uzatılacağı iddia edildi.

Sezona flaş bir giriş yapan Faslı futbolcu iki hafta öncesine kadar istenmeyen futbolcuydu. Gaziantep ve Başakşehir maçlarında futboluyla yıldızlaşan ve son olarak önceki akşam UEFA Avrupa Ligi’nde Hajduk Split’e karşı maça sonradan girip perdeyi açan yıldız futbolcu maaşında indirime gidecek ve yeni sözleşmeyi kapacak.

Cim-Bom ile bir sene daha sözleşmesi bulunan, bonuslar hariç 3 milyon 350 bin euro net ücret alan Belhanda’nın garanti ücreti 2.1 milyon euroya çekilecek. Yapılacak 2+1 senelik sözleşme ile 30 yaşındaki futbolcu 2023’e kadar G.Saray forması giyecek.

Belhanda sözleşmesinin son senesinde oynarsa +1 yıl daha ter dörkecek. İstanbul’da kısa bir süre önce ev alan Belhanda’nın yükselen performansında anlaşmasının bitecek olmasının etki yaptığı belirtildi

(Milliyet)
 

Etiketler: galatasaray - belhanda - karar