Galatasaray'daki ayrılık resmen açıklandı!

Galatasaray'daki ayrılık resmen açıklandı!
Yayınlanma Tarihi: 06.07.2018 20:09 | Değiştirme Tarihi: 06.07.2018 20:09

Galatasaray Asbaşkanı Abdürrahim Albayrak ayrılığı resmen açıkladı.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz'in düzenlediği basın toplantısında konuşulan Abdürrahim Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ryan Donk'un sözleşmesi

Donk ile ciddi pazarlıklar ettik. Elinde teklifler vardı. Donk, Fatih Hoca ile bize çok şey yaşattı. Hocanın her dediğini harfiyen yaptı. Şampiyonlukta ciddi katkısı oldu. Pazarlıkta da bizi yormadı ve üzmedi. Bu paranın içinde geçmiş dönemde ayda 5 bin Euro kira parası ödeniyordu futbolcu kardeşimize. Ben buna karşı çıktım. Bunların hepsini bir kalemde bu paranın içine koydu. Yurtdışından da teklifler vardı. Emre Çolak, 4 milyon Euro’ya Arabistan’da imza attı. Bir futbolcumuzun 1 uçuşu için 5 bin Euro ödeme yaptık. Bu 4-6 sefer olabiliyor. Menajerlik, ev kirası, araba… Bu böyle olduğu zaman bizim verdiğimiz parayla aşağı yukarı aynı.

Tarık Çamdal ve Eray İşcan

Tarık Çamdal ile konuştum. Geçmiş döneme nazaran 200 bin Euro tasarruf ettik. Geleceğiyle ilgili kulüp arıyor. Belki Almanya’ya gidecek. İnşallah ona bir kulüp bulacağız. Eray ile yollarımızı ayırdık. Vedalaşmaya geldi.

Muslera satılacak mı?

Muslera çok değerli. O da Taffarel gibi futbolu bıraktıktan sonra burada olmalı diye düşünüyoruz. Sabri ile ilgili hoca ile birşey konuşmadık. Bu haberlerin yüzde 90'ının asılsız olduğunu başkan söyledi. Söylenilen yazılan isimlerle görüşmemiz olmadı. Menajerlerin sizlere verdiği haberlere dikkat edin. Ben 2-3 futbolcuyu sıkıştırdım, medyaya kendilerinin haber verdirdiğini itiraf ettiler.

Tolga Çiğerci bizim futbolcumuz

Tolga ve menajeriyle uzun uzun görüştüm. Bir sakatlığı var. Hoca da iyileşmesi için Florya’da bırakmış. Bizim şu anda futbolcumuz. Ona para ödüyoruz. Kontrollerden geçiyor. Akşam 9’da Florya’dan çıkarken bunları konuştuk. Bir problem yok.

Trezeguet'in transferi

Turgay Ciner ile uzun uzun konuştuk. Ama kendisinin bir beklentisi var. Dünya Kupası’nda iyi bir performans göstereceğini söylemişti. Şu anda Trezeguet Kasımpaşa’da. Takas ya da kiralık formülü üzerinde duruyoruz. Herhangi bir gelişme olursa paylaşırız.

Fatih Hoca geldi ve futbolcuları ayağa kaldırdı. Hoca çok daha güzel şeyler çıkaracak. Futbolcuların gözünden görüyorum. Bu takım hocanın tam bir idmanını yemedi. Ama Türkiye’ye kamp sonrası zımba gibi döneceğiz. Emin olun.