Galatasaray'da Yuto Nagatomo şoku!

Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz hafta oynanan Bursaspor maçında sakatlıklar nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray'a bir kötü haber de Yuto Nagatomo'dan geldi.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2018 15:13
Değiştirme Tarihi: 25.10.2018 15:13
Galatasaray'da Yuto Nagatomo şoku!

Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz hafta oynanan Bursaspor maçında sakatlıklar nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray'a bir kötü haber de Yuto Nagatomo'dan geldi.

 

Dün Schalke 04 ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında göğsüne gelen top sonrası sakatlanan ve Evkur Yeni Malatyaspor karşılaşmasında takımdaki yerini alamayacak olan Japon sol bekle ilgili Sarı Kırmızılı kulüpten şu açıklama yapıldı:

 

"Schalke 04 maçı sırasında göğsüne gelen top sonrası, sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Yuto Nagatomo’nun saha kenarında yapılan ilk muayenesinde sağlık heyetimizin riskli bir durumu fark etmesinin ardından oyuncumuz, ileri tetkik ve tedavi amacıyla sponsor hastanemize sevk edilmiştir.

 

Hastanede yapılan ilk değerlendirmede oyuncumuza aldığı darbeye bağlı olarak pnömotoraks (akciğer sönmesi) teşhisi konmuş olup, duruma müdahale edilerek oyuncumuzun akciğerine tüp uygulanmıştır.

 

Durumu iyi olan ve birkaç gün hastanede takipleri devam edecek oyuncumuzla ilgili ileri bir tedavi gerekip gerekmeyeceği yapılacak değerlendirme sonrası netleşecektir."